Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Tesla chce przenieść sprzedaż samochodów do internetu

Tesla chce przenieść sprzedaż samochodów do internetu
W samej Wielkiej Brytanii Tesla posiada 23 salony sprzedaży. (Fot. Getty Images)
Producent samochodów elektrycznych Tesla ogłosił, że będzie sprzedawać sedana Model 3 po obniżonej cenie 35 tys. dol (26 tys. funtów). Aby dotrzymać obietnicy, firma planuje zamknąć swoje stacjonarne salony i prowadzić sprzedaż wyłącznie w internecie.
Reklama

Jak zapowiedział cytowany przez BBC prezes Tesli Elon Musk, zamknięcie tradycyjnych sklepów pozwoli firmie na obniżenie kosztów o ok. 5 proc., a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze posłużą do obniżenia ceny całej linii aut.

Musk odmówił odpowiedzi na pytanie, ile salonów zostanie zamkniętych i ile osób straci w wyniku tej decyzji pracę. Wskazał jednak, że zmiana jest niezbędna, bo Tesla "dąży do realizacji ważniejszego celu, jakim jest upowszechnienie aut elektrycznych".

Tesla ma obecnie 378 sklepów i punktów serwisowych zlokalizowanych na całym świecie.

Jak przypomniano, amerykański producent po raz pierwszy zaprezentował Model 3 w 2016 r. jako alternatywę dla swej oferty aut luksusowych. Jeszcze we wrześniu zeszłego roku średnia cena aut tego modelu przekraczała 50 tys. dol.

Według szacunków Bloomberga z fabryki w Fremont w stanie California zjechało dotąd ponad 210 tys. samochodów Model 3.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 25.06.2019
  GBP 4.770 złEUR 4.255 złUSD 3.738 złCHF 3.831 zł

  Sport


  Reklama