Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

TensorFlight - zwycięzca konkursu Start-up challenge 2018

TensorFlight - zwycięzca konkursu Start-up challenge 2018
Zbigniew Wojna (TensorFlight) podczas prezentacji przed jurorami Start-up Challenge 2018. (Fot. Oskar Heleniak/LSE Polish Business Society)
Zwycięzcą pierwszej edycji Start-up challenge, konkursu organizowanego przez LSE Polish Business Society, została firma TensorFlight. Przedsiębiorstwo stworzyło program umożliwiający automatyczną analizę zdjęć satelitarnych, lotniczych i z poziomu ulicy, w celu udoskonalenia, dotychczas powolnego i kosztownego, procesu inspekcji nieruchomości.
Reklama

Do stworzenia nowej inicjatywy "Start-up challenge" organizatorów LSE Polish Economic Forum zainspirowała historia Sebastiana Kulczyka i Michała Borkowskiego z Brainly, którzy dzięki udziałowi w zeszłorocznej edycji konferencji nawiązali współpracę biznesową. "Celem konkursu jest udzielenie wsparcia mentorskiego start-upowi, który ma największy potencjał do odniesienia sukcesu na polskim i światowym rynku" – wyjaśniają Filip Adamowicz i Cezary Hanczarek, koordynatorzy projektu.

W minioną sobotę, podczas LSE Polish Economic Forum 2018 odbył się finał konkursu, w którym w formie znanej z programu Dragons’ Den zmierzyli się ze sobą autorzy 5 najlepszych pomysłów, wyłonieni spośród ponad 40 zgłoszeń: Gandee to platforma internetowa, wspierająca deweloperów AI w szybszym i sprawniejszym budowaniu produktów poprzez zwiększenie dostępności danych; Love the dress, wirtualna wypożyczalnia sukienek, oferuje pożyczenie kreacji od najlepszych polskich i światowych projektantów za procent pierwotnej ceny. Z kolei TransferStarter, czyli internetowy portal crowdfundingowy, umożliwia finansowanie transferów piłkarskich przez fanów piłki nożnej, a Flymble to platforma pozwalająca na zakup biletu lotniczego za jedną dziesiątą jego ceny oraz rozłożenie spłaty pozostałej części na mniejsze miesięczne raty. Program TensorFlight wprowadza automatyczną analizę zdjęć satelitarnych, lotniczych i z poziomu ulicy, w celu udoskonalenia dotychczas powolnego i kosztownego procesu inspekcji nieruchomości, która jest konieczna przy wycenie polisy przez towarzystwa ubezpieczeniowe.

LSE Polish Business Society, organizatorzy Start-up Challenge 2018 .(Fot. Oskar Heleniak/LSE Polish Business Society)

Prezentacje finałowych konceptów oceniło jury, w którego składzie znaleźli się: Sebastian Kulczyk, prezes Kulczyk Investments; Wojciech Szaniawski, prezes Arskom Group; Tytus Cytowski, założyciel Cytowski&Partners; Krzysztof Krawczyk, partner zarządzający CVC Capital Partners; Jan Habermann, partner założyciel Credo Ventures; Karol Górnowicz, CEO Skriware oraz Marcin Kowalik, założyciel oraz partner zarządzający Black Pearls.

"U młodych przedsiębiorców, których spotkałem na Start up Challenge 2018, najbardziej cenię ich pasję, determinację i ciężką pracę, którą wykonali, by rozwinąć swoje biznesy" – przekazał Krzysztof Krawczyk. "Choć wszyscy finaliści posiadają te cechy, jurorzy mogli wybrać tylko jednego zwycięzcę" - dodał.

"Podjęliśmy decyzję jednogłośnie, choć wszystkie pomysły były innowacyjne i inspirujące" – przyznał Wojciech Szaniawski.

Nagrodę główną, czyli wejście do finału konkursu CVC Young Innovator Awards, pakiet doradztwa marketingowego od Arskom Group oraz wakacje dla dwóch osób w hotelu El Gouna w Egipcie wraz z kursem wakeboardingu, zdobył Zbigniew Wojna, założyciel TensorFlight.

LSE Polish Economic Forum 2018. (Fot. Oskar Heleniak/LSE Polish Business Society)

Z decyzją jurorów zgodzili się uczestnicy LSE Polish Economic Forum, którzy jako swojego faworyta wytypowali ten sam zespół. W ramach nagrody publiczności TensorFlight otrzyma wsparcie konsultanta Bain&Company Polska.

Zwycięskiemu start-upowi zostały dodatkowo przyznane jeszcze dwa wyróżnienia od sponsorów konkursu. Black Pearls VC zapewni TensorFlight wejście do programu akceleracyjnego, w którym do wygrania jest 200 tys. zł, a Skriware zorganizuje właścicielom sesję mentorską z CEO, Karolem Górnowiczem.

Firma Arskom Group postanowiła wyróżnić dodatkowo dwa zespoły, czyli Transfer Starter i Love the dress, które otrzymają konsultacje w obszarze marketingu strategicznego.

Zbigniew Wojna, założyciel zwycięskiego start-upu, podczas swojej prezentacji podkreślał, że jedną z motywacji do rozwoju własnego biznesu było ograniczenie drenażu mózgów z Polski. "Zupełnie nie spodziewałem się tej nagrody. Wysłałem swoje zgłoszenie, bo chciałem poznać polskich inwestorów i sprawdzić się przed tak prestiżowym jury. Mam nadzieję, że ten konkurs pomoże rozwinąć mój biznes" – przyznał laureat po ogłoszeniu wyników.

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.07.2019
  GBP 4.737 złEUR 4.259 złUSD 3.785 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama