Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Tarnowski: To moje ostatnie regaty w tym roku

Tarnowski: To moje ostatnie regaty w tym roku
24-letni żeglarz ma już na koncie dwa medale mistrzostw Europy. (Fot. Facebook/Pawel Tarnowski)
Paweł Tarnowski będzie jednym z faworytów rozpoczynających się we wtorek w Sopocie mistrzostw Europy w windsurfingowej klasie RS:X. 'Chcę wypaść jak najlepiej także z tego względu, że są to moje ostatnie w tym roku regaty' - przyznał żeglarz SKŻ Ergo Hestia Sopot.
Reklama

Do mistrzostw Europy Tarnowski przystąpi jako piąty deskarz globu. Najważniejsza impreza w tym roku, która była jednocześnie pierwszą okazją do wywalczenia olimpijskiej kwalifikacji dla kraju, zakończyła się w Aarhus 12 sierpnia.

"Na tym, że w Danii nie zdobyłem medalu zaważyły cztery słabsze wyścigi. Gorzej wypadłem ostatniego dnia rywalizacji w złotej flocie, po mojej myśli w ogóle nie poszedł również wyścig medalowy. Miałem ambitny i radykalny plan, ale zająłem w nim ostatnią 10. lokatę. Przez większą część regat spisywałem się jednak bardzo dobrze, ale pod koniec pogubiłem się i nie wytrzymałem tempa zawodów, które odbywały się w silnym oraz porywistym wietrze" - tłumaczył żeglarz.

Reprezentant SKŻ Ergo Hestia jest jednak zadowolony ze swojego startu w MŚ. Tym bardziej, że w zeszłym roku w Japonii był dopiero 18.

"Wywalczyłem wysokie piąte miejsce i udowodniłem, przede wszystkim sobie, że jestem w stanie rywalizować o najwyższe laury, do których chcę dążyć małymi krokami. Oczywiście pewien niedosyt pozostał, bo przez większą cześć regat plasowałem się na pozycji medalowej, a przez dwa dni byłem nawet liderem. MŚ trwają jednak tydzień i liczy się końcowy rezultat, a nie miejsce zajmowane po trzech dniach. Dla mnie, wciąż młodego zawodnika, była to jednak dobra lekcja i nauczka, ale temat mistrzostw świata już zamknąłem. Zrobiłem grubą kreskę, bo przede mną kolejne wyzwanie. Trzeba iść dalej" - wspomniał.

24-letni żeglarz ma już na koncie dwa medale mistrzostw Europy - w 2015 roku w Mondello na Sycylii wywalczył złoto, natomiast rok później w Helsinkach stanął na najniższym stopniu podium.
Nie tylko ze względu na ten dorobek popularny "Junior" będzie jednym z faworytów sopockich zawodów. Z udziału w nich zrezygnowali bowiem medaliści mistrzostw świata: Holendrzy Dorian van Rijsselberghe i Kiran Badloe oraz broniący tytułu Francuz Louis Giard. Do Polski nie przyjechał także czwarty w Aarhus Brytyjczyk Kieran Holmes.

"Mierzę wysoko, ale podstawowe założenie jest takie, żeby pływać równo i regularnie plasować się w czołówce poszczególnych wyścigów. Nie ukrywam także, że miejsce mistrzostw ma dla mnie szczególne znaczenie. Mieszkam w Sopocie i jestem zawodnikiem miejscowego klubu. Przy mnie będzie rodzina, dziewczyna i znajomi, którzy na każdym kroku dopingują mnie, a tych wszystkich osób bardzo mi brakuje podczas różnych zagranicznych zgrupowań i regat" - podkreślił.

Zawodnik nie przypomina sobie, aby najważniejsze imprezy w sezonie, czyli mistrzostwa świata i Europy, rozgrywane były wcześniej w tak krótkim odstępie czasu.

"To z pewnością spory wysiłek, i fizyczny i psychiczny, ale na pewno narzekać nie będzie ten, kto wygra w Sopocie. Dla mnie są to bardzo ważne regaty z jeszcze jednego względu - będzie to mój ostatni w tym roku start, bo później chcę się skupić na innych sprawach. Studiuję w języku angielskim zarządzanie na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej i do końca roku zamierzam napisać pracę magisterska, złożyć ją oraz się obronić" - podsumował Tarnowski.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.06.2019
  GBP 4.774 złEUR 4.263 złUSD 3.810 złCHF 3.810 zł

  Sport


  Reklama