Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Tak będzie wyglądała londyńska hala koncertowa za rekordowe 288 mln GBP

Tak będzie wyglądała londyńska hala koncertowa za rekordowe 288 mln GBP
Tak ma wyglądać ta wyjątkowa budowla w środku... (Fot. AFP/Getty Images/The Guardian)
Za rekordowe 288 mln funtów ma zostać wybudowana w Londynie nowa hala koncertowa. W 'centrum muzyki' znajdzie się widownia na 2 tys. miejsc.
Reklama

W poniedziałek ujawniono budżet budowy przy Muzeum of London hali koncertowej Londyńskiej Orkiestry Symfonicznej (LSO), który ma zostać pokryty z prywatnych datków.

W projekcie ujęta została widownia na 2 tys. miejsc “z doskonałą akustyką”, 4 piętra do komercyjnego użytku, restauracja, a na szczycie mniejsza sala na kameralne koncerty jazzowe – z widokiem na St Paul’s Cathedral.

Sala koncertowa wykonana w drewnie miałaby pomieścić ponad 2 tys. osób... (Fot. AFP/Getty Images/The Guardian)

“Jesteśmy na wczesnym etapie pozyskiwania środków, ale czynimy postępy” - zapewniła Kathryn McDowell, dyrektor w LSO.

Jak zauważa “The Guardian”, £288 mln to duża kwota, lecz nie tak duża jak €866 mln włożone 2 lata temu w realizację Elbphilharmonie w Hamburgu. Budowę w Niemczech pokryto ze środków publicznych, a pierwotny budżet zakładał €390 mln.

Sir Nicholas Kenyon, dyrektor w Barbicanie, chwali inwestycję. “Hala w Hamburgu stała się nowym symbolem tego miasta jak Disney Hall w Los Angeles. Pomyślmy tylko, jakie korzyści od początku milenium przyniosła nowoczesnej sztuce wizualnej budowa galerii Tate Modern. To samo możemy uczynić w XXI wieku dla muzyki” - podsumowuje.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.05.2019
  GBP 4.877 złEUR 4.299 złUSD 3.844 złCHF 3.833 zł

  Sport


  Reklama