Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Szwecja: Męski futbol z różową szminką w tle

Szwecja: Męski futbol z różową szminką w tle
Szwedzi chcą więcej kobiet na trybunach. (Fot. Twitter/@elenalovholm)
Mecz szwedzkiej ekstraklasy GIF Sundsvall - IFB Sztokholm z 12 stycznia odbił się wyjątkowo szerokim echem w mediach. Powodem był plakat zapowiadający go różową czcionką jako 'dzień kobiecy', ze zdjęciami szminek mogącymi sugerować, że używają ich piłkarze.
Reklama

Władze klubu z Sundsvall wyjaśniły, że jest to część nowej strategii, polegającej na przyciągnięciu kobiet na trybuny i cyklicznej organizacji meczów pod nazwą "Ladies Day”.

"Bardzo chcemy mieć więcej kibiców, lecz jednocześnie zmniejszyć dominację mężczyzn na naszych meczach i takie popołudnie z kobiecym biletem z atrakcjami w pakiecie jest ukłonem w stronę żeńskiej publiczności” - poinformował dyrektor handlowy GIF Peter Nyh.

W cenę biletu, który umożliwia wejście na stadion kilka godzin wcześniej, wliczony jest luksusowy bufet kolacyjny z szampanem, prezentacja kosmetyków znanej sztokholmskiej firmy, warsztaty makijażu oraz kuluarowe rozmowy kobiece przy muzyce popularnego zespołu grającego na żywo.

Plakat zapowiadający spotkanie obiegł szwedzkie media "z hukiem". Skomentowały go największe kobiece osobistości mediów, a szczególnie prezenterki telewizyjne.

Komentarze bardzo się różnią: od zdecydowanej krytyki znanej dziennikarki telewizji publicznej Heleny Loevholm nazywającej inicjatywę "irytującą obrzydliwością i seksizmem” do "uroczego zaproszenia na męskie wydarzenie” zdaniem dziennikarek stacji prywatnych.

Tabloidy skomentowały, że szczególnie ciekawe dla męskiej, rozgrzanej piwem publiczności może być nagłe wejście na trybuny kilkuset wieczorowo ubranych, wyszminkowanych i rozochoconych koktajlowym przyjęciem kibicek tuż przed rozpoczęciem meczu.

 

  Komentarze


  • PabloWhodini
   11 maja, 12:16

   Chcieli miec wiecej ludzi w Szwecji? I maja, sami sa na wyginieciu. Nawet kibicow brakuje. Nowi mieszkancy Szwecji nie sa tak wyrozumiali I rozrywkowi jak autochtoni. O przepraszam, niektorzy z nowych mieszkancow lubia sie rozerwac(czasem granatem a czasem jakims innym srodkiem). Kolejny przyklad ze oni sie nie asymiluja.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.08.2018
  GBP 4.814 złEUR 4.311 złUSD 3.787 złCHF 3.813 zł

  Sport


  Reklama