Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Szpitale krytykowane za pobieranie opłat parkingowych od lekarzy i pielęgniarek

Szpitale krytykowane za pobieranie opłat parkingowych od lekarzy i pielęgniarek
Brytyjskie szpitale pobierają opłaty parkingowe nawet od swoich pracowników. (Fot. Getty Images)
Nawet 80 funtów za tydzień pobierają niektóre brytyjskie szpitale od swoich pracowników za parkowanie w godzinach ich pracy. Najdroższe miejsce parkingowe przy szpitalu znajduje się w Londynie, gdzie godzinę postoju wyceniono na 3 funty i 20 pensów.
Reklama

Za postój pod szpitalem płacić musi personel 348 z 1 175 szpitali w kraju – podaje NHS. Najdroższy jest Edgware Community Hospital w Londynie i Birmingham Children’s Hospital. Obie placówki pobierają 80 funtów za 40-godzinny tydzień pracy.

Rekordowy pod względem wysokości opłat za parking dla pacjentów jest St Thomas’ Hospital w centrum stolicy Wielkiej Brytanii. Tam za godzinny postój zapłacić należy 3 funty i 20 pensów.

Kliniki tłumaczą się, że generowany z biletów dochód wraca do pacjentów. Chorzy i ich rodziny skarżą się z kolei, że już samo płacenie nie jest fair. Pobieranie pieniędzy od pracujących na oddziałach lekarzy czy pielęgniarek wydaje się być, zdaniem wielu, całkiem pozbawione sensu.

Od kilku lat brytyjskie szpitale krytykowane są za zbyt duże opłaty za parkingi. Trzy londyńskie szpitale pobierają najwyższe opłaty za parkowanie w kraju. Lepiej nie zostawiać auta przed Royal Free Hospital na Hampstead, Whittington Hospital w Highgate i przed St Thomas' Hospital w Lambeth. 

Najbardziej kontrowersyjną sprawą jest jednak żądanie zapłaty również od osób niepełnosprawnych.

Brytyjskie szpitale zarabiają 120 milionów funtów rocznie na opłatach za parkingi. 2 mln funtów w ciągu ostatnich czterech lat pochodziło z kar za niepłacenie za postój pod klinikami.

 

  Komentarze


  • Lola
   12 kwietnia, 16:57

   Maslo massage mozna na pisac w kilku zdaniach.

  • Daniel Wojciechowski
   13 kwietnia, 06:30

   Ciekawe,czy ten co wymyślił te opłaty ,sam płaci???

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Reklama