Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Szpital w Manchesterze wycofuje niezdrowe przekąski i napoje

Szpital w Manchesterze wycofuje niezdrowe przekąski i napoje
Słodkie gazowane napoje nie będą sprzedawane w szpitalach. (Fot. Getty Images)
Szpital w Manchesterze jest pierwszą placówką w Anglii, która wprowadziła na swoim terenie zakaz sprzedaży przekąsek i napojów z dużą zawartością cukru. Restrykcyjne prawo wprowadzono w Tameside Hospital, ale już wkrótce w związku z walką z otyłością w Anglii, zakaz rozszerzony zostanie na inne kliniki.
Reklama

Nowa polityka żywieniowa służby zdrowia w Anglii spowodowała, że wprowadzono zakaz sprzedaży słodkich napojów gazowanych, który będzie obowiązywał od lipca tego roku na terenie wszystkich szpitali.

Tameside Hospital w Manchesterze nieprzypadkowo wprowadził rozwiązanie jako pierwszy - w zeszłym roku personel kliniki poddał się programowi odchudzania – rezygnacji z niezdrowych przekąsek i napojów podczas długich zmian w pracy - podał dziennik "The Telegraph”.

Jedna z pielęgniarek szpitala schudła prawie 13 kg przez 2 tygodni tylko dlatego, że wycofano ze szpitalnego menu batoniki, chrupki i gazowane napoje. Inni pracownicy kliniki w Manchesterze schudli średnio 10 kg w tym samym czasie.

Niektórzy zdecydowali się na terapie wspomagające, jak hipnoza, podczas której lekarz przekonywał do unikania produktów o dużej zawartości cukru.

NHS podało, że w jedna na cztery pielęgniarki pracujące w służbie zdrowia ma nadwagę.

“Moi pracownicy pracowali naprawdę bardzo ciężko na ten sukces. Długie godziny pracy i presja nie sprzyjały przygotowywaniu zdrowych potraw. Personel sięgał więc po słodki wspomagacz” – przekazała prezes szpitala Karen James.

NHS England w zeszłym tygodniu opublikowało nowe kontrakty dla punktów handlowych działających na terenie szpitali z zakazem sprzedaży niezdrowych produktów. Sieci Marks & Spencer, WH Smiths i Subway już zgodziły się na ograniczenie sprzedaży słodyczy i napojów z cukrem.

 

  Komentarze


  • LSD
   10 stycznia, 09:53

   Brawo, Brawo takie artykuły aż cieszą oko. I jest to znak ze końcu zaczęli zauważać problemy a nie zamiatać je pod dywan. Bo otyłość to choroba jak alkoholizm , narkomania, czy tez depresjia. A sama świadomość zdrowego odrzywiania powinna być wpajana od małolata i to w każdym kraju. A nie przymykanie oczu i ciche zezwolenia na produkcji żywności ze śmieci chemicznych. Szanuje to i czekam na rozwiniecie akcji .

  • Hubert dworniok
   10 stycznia, 11:01

   Nobla im za to haha xD kazde dziecko to kiedys wiedzialo. Dlatego kiedys ludzie byli szczupli.

  • LSD
   10 stycznia, 12:30

   Do Huberta D. : Kiedyś to była komuna i nie było nic, szczególnie słodyczy . Później okres pokomunistyczny w którym było wszystko ale brakowało pieniędzy . Ale te okresy łączy jedna bardzo ważna rzecz . Dzieci nie maja i nigdy nie mialy świadomości co do zdrowego odrzywiania bo są dziećmi, a owa świadomość rozwija się w nas dopiero wtedy kiedy zaczynamy doceniać zdrowie( czyli późno) . No ale pan Hubert ( jako typowy Polski Janusz )podejrzewam urodził się świadomy świata i wszelkich zagrożeń i dóbr które nam ten swiat oferuje Heheheh . Nic dodać nic ująć !

  • Jaś
   10 stycznia, 12:34

   LSD
   10 stycznia, 12:30
   Do Huberta D. : Kiedyś to była komuna i nie było nic, szczególnie słodyczy .To gdzie ty mieszkałeś ? w Afryce ? a może inaczej ile masz lat ? że nic nie pamietasz.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.09.2018
  GBP 4.812 złEUR 4.293 złUSD 3.640 złCHF 3.809 zł

  Sport


  Reklama