Menu

Szpital polowy dla zakażonych koronawirusem wkrótce może zostać ponownie otwarty

Szpital polowy dla zakażonych koronawirusem wkrótce może zostać ponownie otwarty
Brytyjski rząd przygotowuje kraj na wypadek nadejścia drugiej fali zakażeń. (Fot. Getty Images)
Szpital polowy NHS Nightingale wkrótce może zostać ponownie otwary w ramach rządowych planów przygotowujących kraj na ewentualną drugą falę zakażeń koronawirusem. Według ocen mediów, prace nad ponownym otwarciem placówki już ruszyły, a decyzje w sprawie przyjmowania pacjentów uzależnione będą od sytuacji epidemiologicznej w kraju.
Reklama

Budowa szpitala NHS Nightingale na terenie centrum kongresowego ExCel Center była jednym z najbardziej ambitnych projektów ostatnich lat. Aby zagwarantować jak najszybsze otwarcie szpitala z 80 oddziałami zdolnymi do przyjęcia 8 tys. pacjentów równocześnie, do pracy przy jego budowie zaangażowano nawet wojsko. 

Najbardziej dramatyczne prognozy brytyjskiego rządu na szczęście się nie sprawdziły i szpital zamknięto wkrótce po otwarciu. Teraz jednak, w ramach przygotowań do ewentualnej drugiej fali, ponownie rozpoczęto prace nad wznowieniem działalności placówki.

W ciągu kolejnych tygodni szpital ma być gotowy do przyjmowania pierwszych pacjentów, a do pracy w nim oddelegowanych ma zostać 16 tys. pracowników medycznych. To, czy szpital przyjmie chorych zależeć będzie wyłącznie od tego, jak wyglądać będzie sytuacja epidemiologiczna w kraju. Głównym celem placówki jest zareagowanie na sytuację, w której w standaradowych szpitalach skończą się wolne łóżka, a liczba chorych będzie rosnąć.

Informacje o tym, że szpital NHS Nightingale ma zostać ponownie otwarty pojawiły się w czasie, gdy dzienna liczba zakażen w Wielkiej Brytanii ponownie przekracza 3 tys. 

Jednocześnie dziennik "Evening Standard" powołał się na własne źródła i poinformował, że część lekarzy oddelegowanych do pracy w szpitalu polowym otrzymała już informacje, aby przygotować się na "trudny okres" od 2 października.

Czytaj więcej:

£3 mld dla NHS na przygotowania do drugiej fali pandemii

"Awaryjne sądy" w UK nadrobią procesowe zaległości

University College London: Druga fala zakażeń koronawirusem może być "dwa razy większa"

UK chce testować wszystkich co tydzień

  Komentarze
  • Fan clarksona
   16 września 2020, 08:18

   Po co jak wirus to ściema.. choruja na zapalenie płuc i grype.. i odrazu extra szpital dla pokazu.. pojedźcie tam.. exel w londynie ten szpital i inne miejsca sa zamkniete i byly od marca.. ściema.. tak jak z trumanami.. telewizja kłamie..

  • Janusz
   16 września 2020, 09:00

   A świstak sobie siedzi i zawija to wszystko w sreberka.

  • Viral
   16 września 2020, 10:37

   Atrapa makieta pokazowka

  • Xxx
   16 września 2020, 11:16

   Drugą falę jak było nawet pierwszej, chyba że tym razem odpalą 5g na wyższych częstotliwościach albo sypną coś razem z chemistrals

  • jesien i zima
   16 września 2020, 11:28

   za rogiem to i grypa sie zbliza jak co roku , korone swirusa dalej oglaszaja dla naiwnych , dobrze ze wiekszosc juz ten cyrk przejzeli na oczy na calym swiecie , tych dwoch co stoi na drabinie nie maja maseczek i sa za blisko siebie hahaha to jest dopiero smiech na sali

  • Jan
   16 września 2020, 11:45

   Wiele ludzi zmarło w domu bo ich nie chciano zabrać a szpital był pusty

  • Ja
   16 września 2020, 12:07

   Brawo! Niech jeszcze przyznają się, że kosztowało to państwo 500 milionów, a pacjentów w najbardziej "pandemicznym okresie" było AŻ 20.... Chory kraj!

  • Antoni
   16 września 2020, 12:18

   My Polacy wszystko wiemy najlepiej, jak zwykle, niestety

  • Janusz
   16 września 2020, 16:53

   Ja@ Ciagle będę to powtarzał. Gdy Polska będzie tak " chora ", jak Wielka Brytania, daj mi znać, zostawiam wszystko i wracam pierwszym lotem.

  • Janusz
   16 września 2020, 17:01

   Antoni@ Każdy ma prawo do własnego zdania, dopóki nie obraża drugiej osoby. Większość z tych, co zamieścili tu komentarz, nie uważa się za alfę i omegę, lecz po prostu nie zgadza się z tym, co się wokół dzieje w sprawie tzw. pandemii. Z narodowością nie ma to nic wspólnego. No, może trochę, bo jesteśmy bardziej spontaniczni, niż tubylcy.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.01.2021
  GBP 5.092 złEUR 4.535 złUSD 3.725 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama