Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Szkoła w Anglii zakazała noszenia szortów, ale zezwoliła na spódnice

Szkoła w Anglii zakazała noszenia szortów, ale zezwoliła na spódnice
Coraz więcej szkół w UK pozwala chłopcom na noszenie spódnic. (Fot. Thinkstock)
Dyrekcja gimnazjum w hrabstwie Oxfordshire zakazała chłopcom noszenia szortów w upalne letnie miesiące, ale pozwoliła na noszenie spódnic, jeśli chcą. Szkoła Chiltern Edge School w Sonning Common niedawno wprowadziła nową, bardziej jednolitą politykę, zgodnie z którą uczniowie mogą nosić tylko spodnie lub spódnice. Szorty są zakazane.
Reklama

Na pytanie rodzica jednego z uczniów szkoły Chiltern Edge School, czy jego syn może nosić szyte na miarę szorty, dyrekcja zaprzeczyła. Uzasadniono to tym, że krótkie spodnie nie są częścią mundurku szkolnego. Ojciec został poinformowany, iż jednolita polityka mundurkowa jest "neutralna płciowo”, a chłopcy mogą nosić spódnicę, jeśli sobie tego życzą. 

"Powiedziano mi, że szorty nie są częścią munduru. Szkoda, że nie możemy być bardziej dorośli. Nie pytam o obcisłe dżinsy, tylko szare szyte na miarę szorty, które chłopcy mogliby nosić przez dwa miesiące w roku. Przecież to nic wielkiego " - podkreślił w rozmowie z brytyjskimi mediami Alastair Vince-Porteous.

Inni rodzice również skrytykowali nowe mundurki. Szkoła wprowadziła też marynarki, które nie są odpowiednie na cieplejsze miesiące. W tym tygodniu temperatura wynosiła 26 stopni, rodzice chcieli, więc aby podzcas upalnych dni ich dzieci czuły się komfortowo.

"Neutralna płciowo” polityka mundurkowa ma pomóc transpłciowym dzieciom poczuć się mile widzianymi w szkolnych murach. Nową politykę mundurkową wprowadziła na początku roku szkolnego dyrektorka Moira Green. 

W szkole Chiltern Edge Secondary School w hrabstwie Oxfordshire chłopcy noszą spódniczki. (Fot. Google Street View)

 

  Komentarze


  • Ja
   14 czerwca, 09:03

   W dupach im sie poprzewracalo 😏😏😏

  • Trex
   14 czerwca, 10:00

   Zaklad psychiatryczny wita dyrekcje leczenie czas zaczac !!! Sick

  • Janusz Kowalski
   14 czerwca, 17:12

   za ten artykuł redakcja powinna dostać Pulitzera

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama