Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Szkocki zamek na sprzedaż. W środku podobno straszy

Szkocki zamek na sprzedaż. W środku podobno straszy
Taki widok z zamku robi wrażenie! (Fot. Knight Frank)
Szkocki zamek, służący za kryjówkę wielu 'sławnych i bogatych', został właśnie wystawiony na sprzedaż. XV-wieczna budowla posiada 32 sypialnie i własny pub. Całość położona jest na 30 akrach ziemi.
Reklama

Jack Nicholson, Michael Douglas czy Richard Branson to tylko przykłady gwiazd, jakie zatrzymywały się na zamku położonym na północy Szkocji.

Ackergill Tower, który obecnie służy za luksusowy hotel, został wystawiony na sprzedaż przez byłego właścicela firmy Dreams. Za £3,9 mln można wejść w posiadanie zamku, który w połowie XIX wieku został przebudowany, a w ostatnich latach przeszedł generalny remont.

Twierdza budzi podziw odwiedzających z każdej strony. (Fot. Knight Frank)

Posiadłość słynna jest nie tylko ze względu na zacnych gości, ale także przez liczącego sobie 500 lat ducha Helen Gunn, znanego jako Beauty of Braemore. Helen miała poślubić swojego kuzyna Alexandra Gunna. Piękność wpadła jednak w oko posiadaczowi ziemskiemu, Donaldowi Keithowi. Mężczyzna miał najechać Braemore w noc jej wesela i uwięzić ją w wieży. Według legendy kobieta rzuciła się z murów obronnych, gdyż nie chciała się oddać innemu. Jej duch, odziany w czerwoną suknię balową, ponoć do dziś nawiedza zamek.

Obecny hotel posiada na 5 kondygnacjach 32 sypialnie, 31 łazienek i 10 salonów. Na terenie posiadłości znajduje się także pub o nazwie Smugglers Inn, 6 domów, a nawet największy w Europie domek na drzewie dla dwojga.

"Zamkowe grunty ciągną się aż do morza, zatem jak można się spodziewać, jest tu i szopa na łodzie. Nie brakuje też pięknego wiktoriańskiego ogrodu, lasów i eleganckich trawników. Do zamku prowadzi długa na 1,5 km droga” - wylicza "Evening Standard”.

Nieruchomość jest oddalona niespełna 5 km od lotniska Wick.

Na należących do posiadłości terenach leśnych odnaleźć można m.in. przytulny domek na drzewie. (Fot. Knight Frank)

 

  Komentarze


  • Vinc
   13 czerwca, 20:29

   Cholera dom nie sprzedaj a j w Polsce jestem no masz nawet nie zpytali

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama