Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Szkocki dziennik zachęca Szkotów do odwiedzenia Polski

Szkocki dziennik zachęca Szkotów do odwiedzenia Polski
Kraków jest wśród Brytyjczyków jednym z najpopularniejszych miast w Polsce. (Fot. Getty Images)
Szkocki dziennik zachęca do podróży do Krakowa i Katowic. 'Podziel entuzjazm Danny'ego DeVito dla kopalni soli w Wieliczce' - można było przeczytać na łamach 'The Scotsman'.
Reklama

"Osoba oprowadzająca nas po fascynującej Kopalni Soli w Wieliczce pod Krakowem pozwoliła kilku osobom z naszej grupy turystycznej obsłużyć niektóre z wystawianych tam maszyn. To wspaniale widzieć, że ktoś z Wielkiej Brytanii pracuje w Polsce” – opowiada wrażenia z wycieczki do Polski Emma Newlands.

"Ludzie w kopalni mówią nam, że możemy polizać ściany - chociaż radzą znaleźć obszar, który prawdopodobnie nie był wcześniej próbowany” – relacjonuje swoją wizytę w polskiej kopalni soli Szkotka.

"Kopalnia znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO i raz gościła słynnego aktora Danny'ego DeVito, który wybrał się tam na prośbę swojego przyjaciela. Po wycieczce do Wieliczki stwierdził: Teraz rozumiem, dlaczego tak bardzo nalegał" – przekazuje dziennik "The Scotsman”. 

Kopalnia Soli "Wieliczka” to jedna z największych atrakcji turystycznych w Polsce. (Fot. Getty Images)

Emma Newlands chwali też Kraków, opisując wrażenia po spacerze w Kazimierzu.

Ma też wiele ciepłych słów do powiedzenia na temat Katowic. "Miasto należy do przemysłowych, ale obecnie staje się mekką kultury” – ocenia Szkotka.

"W Katowicach odkrywam przyjemne połączenie historycznych budynków z nowoczesnymi centrami handlowymi, w tym sklep z pączkami Stara Pączkarnia, w którym nie mogę się oprzeć pokusie zjedzenia jednego z ciepłych polskich przysmaków" – relacjonuje Newlands.

To już kolejny artykuł w brytyjskiej prasie chwalący Polskę. Do podróży pociągiem nad Wisłą kilka dni temu zachęcał "The Telegraph”, plasując trasę w pierwszej dziesiątce najpiękniejszych na świecie.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.08.2019
  GBP 4.753 złEUR 4.352 złUSD 3.920 złCHF 4.007 zł

  Sport


  Reklama