Szkocja pokonała Irlandię Północną w meczu towarzyskim

Piłkarze Szkocji świętują po bramce, którą strzelił Christophe Berra (Fot. Getty Images)
Piłkarze reprezentacji Szkocji, rywale Polaków w eliminacjach mistrzostw Europy 2016, wygrali z Irlandią Północną 1:0 (0:0) w towarzyskim meczu w Glasgow. Bramkę w 86. minucie zdobył Christophe Berra.

Szkoci mieli zdecydowaną przewagę nad rywalem - także z Wielkiej Brytanii. Stworzyli sobie mnóstwo okazji, często zmuszali golkipera do interwencji, ale zdołali go pokonać dopiero w samej końcówce - zaznaczył serwis onet.pl

W drugiej połowie gra gospodarzy nie wyglądała już tak dobrze. Momentami pozwalali nawet przeciwnikowi przejąć inicjatywę. Gorsze chwile okazały się jednak zbawienne, bo w 86. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę po strzale głową zdobył Christophe Berra - podkreśla serwis sport.pl

W tabeli grupy D eliminacji ME Szkoci, którzy 29 marca podejmą piłkarzy Gibraltaru, zajmują trzecie miejsce z dorobkiem siedmiu punktów. Prowadzi Polska (10 pkt) - biało-czerwoni w niedzielę zagrają na wyjeździe z Irlandią.