Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Szkocja: Polak znaleziony w spalonym samochodzie był zamordowany

Szkocja: Polak znaleziony w spalonym samochodzie był zamordowany
Polak Rafal Lyko został zamordowany w Szkocji. (Fot. Police Scotland)
Polak, którego ciało znaleziono w spalonym samochodzie w Szkocji został zamordowany - przekazała telewizja BBC. Do tragedii doszło 11 lutego na terenie Greenhall Park w szkockim Blantyre, około 25 km od Glasgow. Funkcjonariusze od początku traktowali śmierć 36-letniego Rafał Michał Lyko jako podejrzaną.
Reklama

Policja w Szkocji potwierdziła, że wszczęła śledztwo w sprawie morderstwa Polaka. Ciało Rafała Michała Lyki znaleziono w Greenhall Park w Blantyre, w hrabstwie South Lanarkshire, około godziny 7:55 w poniedziałek 11 lutego.

Samochód Mercedes GLE, w którym znaleziono ciało Polaka był skradziony 24 stycznia z ulicy Oxgangs Road w Edynburgu. Auto widziano po tym czasie w okolicach East Kilbride i Cambuslang, a w końcu w miejscu, w którym spłonął, czyli w Greenhall Park w Blantyre.

"Wiemy, że Polak przyleciał do Szkocji z Polski samolotem na lotnisko w Edynburgu w sobotę 9 lutego, a następnie z portu lotniczego udał się do krewnych" - można przeczytać w komunikacie policji.

"Funkcjonariusze teraz zbierają informacje i próbują ustalić, w jakich miejscach Lyko był widziany w Szkocji, chętnie porozmawiamy z każdym, kto wie, co Rafał robił po 9 lutego. Dlatego opublikowaliśmy zjęcie, być może ktoś go rozpozna" - oświadczył detektyw Davie Scott z Police Scotland.

Policja w Szkocji apeluje do wszystkich, którzy mogą pomóc w śledztwie dotyczącej śmierci Polaka o kontakt pod numerem telefonu 101 lub anonimowo pod numerem infolinii Crimestoppers 0800 555 111.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.05.2019
  GBP 4.891 złEUR 4.310 złUSD 3.862 złCHF 3.821 zł

  Sport


  Reklama