Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Sześcioro polskich saneczkarzy wystąpi w Koenigssee

Sześcioro polskich saneczkarzy wystąpi w Koenigssee
Maciej Kurowski w składzie zawodów w Koenigssee. (Fot. Getty Images)
Sześcioro polskich saneczkarzy - dwie zawodniczki i czterech zawodników - wystąpi w mistrzostwach Europy połączonych z Pucharem Świata w niemieckim Koenigssee. Zawody odbędą się w dniach 5-6 stycznia.
Reklama

W składzie znaleźli się: Ewa Kuls i Natalia Wojtuściszyn, Maciej Kurowski i Mateusz Sochowicz oraz dwójka Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski.

"Wyjeżdżamy do Niemiec już 1 stycznia. Mam nadzieję, że Chmielewski i Kowalewski uplasują się w czołowej dziesiątce, któraś z saneczkarek znajdzie się w 15, a Kurowski w 20. Sochowiczowi jeszcze trochę brakuje, by z kwalifikacji awansować do głównych zawodów pucharowych, ale może powiedzie mu się w Koenigssee" - stwierdził trener reprezentacji Marek Skowroński.

W połowie stycznia Polacy rywalizować będą w PŚ w łotewskiej Siguldzie, potem wracają na kilka dni treningów do Niemiec.

"Pod koniec miesiąca czekają nas mistrzostwa świata w Innsbrucku. Wystąpi prawdopodobnie ta sama szóstka oraz dwójka Artur Petyniak, Adam Wanielista, która planuje start w Siguldzie" - dodał szkoleniowiec.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.05.2019
  GBP 4.891 złEUR 4.310 złUSD 3.862 złCHF 3.821 zł

  Sport


  Reklama