Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Szef brytyjskiego MSZ: "Brexit to nie rozwód"

Szef brytyjskiego MSZ: "Brexit to nie rozwód"
Hunt (po prawej) przestrzegł przed "zatruciem przyjaźni z UE jadem Brexitu bez umowy, czy lekceważenia referendum". (Fot. Getty Images)
Brytyjski minister spraw zagranicznych Jeremy Hunt przekonuje dzisiaj w rozmowie z niemieckim dziennikiem 'Frankfurter Allgemeine Zeitung', że Brexit to nie rozwód, a 'wystąpienie Zjednoczonego Królestwa z UE zmienia tylko prawne relacje z instytucjami unijnymi'.
Reklama

"Kiedy ktoś się rozwodzi, to wyprowadza się na drugi koniec miasta. My pozostajemy sąsiadami UE. Dlatego chcemy pozostać najlepszymi przyjaciółmi" - zaznaczył Hunt, przestrzegając jednocześnie przed "zatruciem przyjaźni jadem Brexitu bez umowy, czy lekceważenia referendum".

Zdaniem szefa brytyjskiej dyplomacji, wystąpienie jego kraju z Unii Europejskiej nie zagraża partnerskim relacjom Wielkiej Brytanii z członkami UE. Zmieniają się jedynie ramy prawne stosunków Londynu z instytucjami unijnymi, do których Brytyjczycy nie mają zbyt dużego sentymentu.

"Na kontynencie wielu ma emocjonalny stosunek do instytucji UE, uznaje je za gwarancje pokoju i dobrobytu. Dla Brytyjczyków UE zawsze była związkiem gospodarczym. Te odmienne podejścia są jednym z powodów Brexitu" - zaznaczył Hunt.

Komentując powstanie Grupy Niezależnej w brytyjskiej Izbie Gmin, w skład której weszli zarówno byli laburzyści jak i byli torysi, i która jest przeciwna wystąpieniu Wielkiej Brytanii z UE, minister ocenił, że nie utrudni ona dodatkowo negocjacji w sprawie Brexitu. Sceptycznie ocenił też ewentualność, by stała się ona zalążkiem nowego ruchu społecznego za pozostaniem Wielkiej Brytanii w UE.

"Jedną z niespodzianek ostatnich lat było to, że nie doszło tak naprawdę do powiększenia się obozu prounijnego. Nie ma też większości, która opowiadałaby się za drugim referendum" - wyliczał Hunt. "Decyzja o wyjściu z UE została podjęta w demokratyczny sposób. A ponieważ jesteśmy jedną z najstarszych demokracji świata, to tę decyzję akceptujemy. Demokracja jest ważna częścią naszej tożsamości" - wyjaśnił minister.

Wielka Brytania ma opuścić UE 29 marca. 

 

  Komentarze


  • Pan Bóg
   22 lutego, 17:28

   Dear Mr. Hunt,
   A jednak to rozwód, i to taki z mordobiciem i rzucaniem garami.

  • Www
   22 lutego, 17:54

   Czytając tłumaczenia mam przed oczami jego wizytę w Chinach chyba on i nasz Waszczykowski byli w tej samej klasie brrrr...

  • JOKER
   22 lutego, 18:08

   A ha ha ha A ha ha ha A ha ha ha

  • Osa
   22 lutego, 18:16

   Dziwne mydlenie oczu ludziom. Polityka to błazenada ludzi którzy mają tylko swoje interesy na mysli a nie zwykłych ludzi. Niech pani Premier naprawde przejedzie sie do tych rejonow gdzie ludzie są zwalniani lub juz zostali, gdzie firmy uciekaja do Europy. Duma to ich problem, bo ciezko im sie przyznac do błedu. Gdzie ci politycy co ten bajzel zrobili, podwineli ogony i pouciekali.

  • Leon
   22 lutego, 18:31

   UE nie powina rozmswiac z oszolomami z UK niech sie ogrodza drutem kolczastym i oglosza kalifat.

  • Zenio
   22 lutego, 22:40

   To panie Hunt bedzie taki rozwód po polsku ktorego wy nie bardzo kumacie. Jest rozwod ale malzenstwo nadal mieszka w tym samym mieszkaniu lub domu. Milosci prosze nie oczekiwac:)))

  • Tom
   22 lutego, 22:50

   Anglik to świnia!

  • Drakus
   23 lutego, 02:10

   Jak widać popełnianie błędów to rzecz ludzka. Najlepsze jest że dzieje się to na tak wysokim szczeblu gdzie znają prawdę, mają do dyspozycji specjalistów, doradców i ogromne zaplecze, a w realu przypomina zabawę losem milionów ludzi. Wciąż liczę na inteligentnych, uczciwych i odważnych ludzi w rządzie UK. Jeżeli jako zwykły rezydent mogę coś zrobić to zapraszam dzisiaj (23) do Londynu na wielki marsz przeciwników brexitu. Może to być ostatnia szansa na działanie.

  • Hm
   23 lutego, 17:08

   A na taki przyjacielski seksik chyba bedzie mozna liczyc, co? :)

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.05.2019
  GBP 4.877 złEUR 4.299 złUSD 3.844 złCHF 3.833 zł

  Sport


  Reklama