Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Szef Ryanaira postawił wszystkim kolejkę w samolocie, bo jego koń wygrał wyścigi

Szef Ryanaira postawił wszystkim kolejkę w samolocie, bo jego koń wygrał wyścigi
Michael O'Leary zafundował pasażerom samolotu bezpłatną kolejkę drinków na pokładzie. (Fot. Getty Images)
Michael O'Leary postawił drinka wszystkim pasażerom na pokładzie samolotu Ryanair, lecącego w sobotę z Liverpoolu do Dublina. Szczodrość prezesa irlandzkiej taniej linii lotniczej wynikała ze zwycięstwa jego konia (Tiger Roll) w wyścigu Grand National w Anglii.
Reklama

Sobotni lot FR447 z Liverpoolu do Dublina był opóźniony o pół godziny, bo Michael O’Leary czekał na dżokeja Davy’ego Russella, który triumfował w gonitwie Grand National.

Prezes Ryanair przeprosił pasażerów za zwłokę, a rekompensatą był otwarty darmowy bar na pokładzie Boeinga 737. "Wygraliśmy Grand National, więc na pokładzie tego samolotu pojawi się bezpłatny bar, za który osobiście zapłacę, ale wszyscy mogą zamówić tylko jeden bezpłatny drink" - oznajmił pasażerom.

Michael O’Leary żartował, że samolot być może będzie zmuszony do krążenia nad stolicą Irlandii do momentu opróżnienia butelek z alkoholem. "Dziękuję i przepraszam raz jeszcze” – dziennik "The Independent” cytuje prezesa Ryanaira.

"Średnia cena alkoholowego drinka w samolocie Ryanair to 5 funtów. W samolocie było około 180 pasażerów, O’Leary musiał zapłacić więc za kolejkę 900 funtów. Prezes linii wracałz Anglii do domu bogatszy o pół miliona funtów, bo tyle zarobił w gonitwie jego koń podczas Grand National” – obliczył brytyjski dziennik.

Dżokej Davy Russell na koniu Tiger Roll. (Fot. Getty Images)

 

  Komentarze


  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Reklama