Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Szef MSZ Niemiec o Brexicie: Im dłużej tym trudniej

Szef MSZ Niemiec o Brexicie: Im dłużej tym trudniej
Szef MSZ Niemiec Heiko Maas odniósł się do możliwości bezumownego opuszczenia UE przez Wielką Brytanię. (Fot. Getty Images)
Minister spraw zagranicznych RFN Heiko Maas opowiedział się dziś za tym, by dać więcej czasu na osiągnięcie porozumienia z Wielką Brytanią w sprawie Brexitu. Zastrzegł jednocześnie, że im dalej przesuwa się termin, tym sprawa staje się trudniejsza.
Reklama

"Zanim dojdziemy do twardego Brexitu warto jeszcze raz spróbować rozmów, zamiast tylko kłócić się o to, co twardy Brexit oznacza. Otóż oznacza duże trudności dla obu stron" - ocenił Maas przed posiedzeniem Rady UE w Brukseli.

Pytany, czy data Brexitu może być przesunięta poza termin wyborów do Parlamentu Europejskiego, szef niemieckiej dyplomacji oświadczył, że im bardziej się wydłuża czas, tym sprawa staje się trudniejsza. "Musimy wiedzieć, czego Brytyjczycy chcą: ile czasu, dlaczego, i jaki jest właściwie cel przedłużenia?" - dodal Maas.

W ubiegłym tygodniu brytyjska Izba Gmin odrzuciła wynegocjowaną przez swój rząd umowę dotyczącą wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, wypowiedziała się jednocześnie przeciwko Brexitowi bez porozumienia i zobowiązała premier Theresę May do złożenia wniosku podczas szczytu unijnego o przesunięcie terminu opuszczenia Wspólnoty przez Zjednoczone Królestwo.

Wczoraj za opóźnieniem Brexitu opowiedział się również m.in. szef MSZ Włoch Enzo Moavero Milanesi.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.06.2019
  GBP 4.782 złEUR 4.260 złUSD 3.799 złCHF 3.801 zł

  Sport


  Reklama