Menu

Szef Heinz: W UK należy spodziewać się wyższych cen żywności

Szef Heinz: W UK należy spodziewać się wyższych cen żywności
Ceny popularnej w Wielkiej Brytanii fasolki niestety wzrosną. (Fot. Getty Images)
Szef Kraft Heinz poinformował, że firma planuje podnieść ceny wielu produktów. Przyczyną jest brak kierowców ciężarówek w Wielkiej Brytanii i niedobory pracowników oraz wzrost kosztów logistyki w USA.
Reklama
Reklama

Miguel Patricio zapowiedział, że zarządzana przez niego firma "w razie potrzeby będzie podnosić ceny najpopularniejszych produktów, w tym ketchupu i fasolki w puszkach" - czytamy w serwisie Mirror.co.uk.

Jak stwierdził w wywiadzie dla BBC, konsumenci będą musieli przyzwyczaić się do konieczności płacenia wyższych kwot za żywność ze względu na rosnącą liczbę ludności na świecie i brak ziemi do uprawy produktów. Jednocześnie zaznaczył, że przedsiębiorstwa również będą musiały brać na siebie wzrost kosztów.

"Myślę, że to przede wszystkim w naszej gestii oraz w gestii producentów i innych firm leży próba zminimalizowania tych podwyżek cen" - podkreślił Patricio.

Informacja o podwyżkach pojawia się wśród obaw o narastające problemy z łańcuchami dostaw przed świętami Bożego Narodzenia. Firma doradztwa biznesowego BDO LLP podała, że według jej badań wzrost gospodarczy zwalnia od pięciu miesięcy z rzędu z powodu utrzymujących się problemów.

Według Krajowego Biura Statystycznego (ONS), co 6. mieszkaniec Wielkiej Brytanii nie był w stanie kupić podstawowych artykułów spożywczych w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Z kolei badanie przeprowadzone przez magazyn "The Grocer" wykazało, że jedna trzecia ludzi już zaczęła zaopatrywać się w żywność i napoje na święta lub planuje to zrobić do końca października.
 

Czytaj więcej:

Sieć sklepów Next ostrzega przed wzrostem cen i brakami kadrowymi

Boris Johnson: To przedsiębiorcy mają zapobiec świątecznym niedoborom żywności

Żołnierze w UK zaczęli dziś pomagać w rozwożeniu paliwa

Brytyjski minister: "Zabawki i ubrania mogą nie dotrzeć do UK przed świętami"

Fala podwyżek w Europie. Rosną ceny gazu, prądu i benzyny

Co 6. mieszkaniec UK miał problem z kupnem podstawowych produktów

Tych produktów może zabraknąć na święta w UK

  Komentarze
  • Celestyn76
   13 października, 13:56

   Oprocz fasolki reszta produkyow tej firmy to pasza i syf wiec niech jankesi sami sobie to zra 9

  • Osa
   13 października, 15:01

   A co innego można było się spodziewać? Wszyscy politycy tacy sami, obiecują lepiej a jest zawsze dno totalne. Jedna wielka Mafia

  • Boryslaw Pupka
   13 października, 15:16

   Co ten ateistyczny kraj swietuje w Boze Narodzenie? Aborcje?

  • Juhas
   13 października, 19:44

   "(...) Co szósty mieszkaniec UK nie był w stanie kupić podstawowych produktów spożywczych w ciągu ostatnich dwóch tygodni (...)"
   Mam uwierzyć, że ponad 10 milionów ludzi na wyspach żyje na skraju biedy i nie ma za co kupić jedzenia? Skąd te dane? Nie widzę biedy wokół a nie mieszkam w najbogatszej części UK, wszędzie remonty domów, nowe SUV'y, pełne koszyki w sklepach.

  • Brain Dead
   13 października, 22:50

   Niech pogadaja z Billem Gatesem on ma najwiecej ziemi pod uprawy w USA to da, przecierz to taki wspanialy filantrop.

  • JoBo
   14 października, 09:01

   @Boryslaw Pupka. A w Polsce co się świętuje ? Oni mieli szczęście, że historia podarowała im Henryka Vlll. Wolę taki ateizm, gdzie głośno mówi się o tradycji chodzenia do pubów w święta, niż katolicyzm, gdzie pełno jest o miłości bliźniego i rodzinnych świętach, natomiast w praktyce, to chlanie się wódy i kłótnie rodzinne. Rodzinne święta. Dobre sobie.

  • Do Juhas
   14 października, 10:02

   nie byli w stanie kupic bo nie bylo na polkach nie ze wzgledu na finanse. Londynek pisal o tym w zeszlym tygodniu i teraz to powtarzaja tylko wyjete z kontekstu.

  • Hmmm
   14 października, 16:28

   ja tam nie wiem... ale fasolkę to sobie mogę kupić (czteropak za funta) w asdzie czy jakimś tesco i tego na pewno nie zabraknie, ich ketchup to nic innego jak przereklamowany octowy przecier pomidorowy taniej i smaczniej wyjdzie kupić jakiś pudliszki czy włocławka u turka, nie wiem gdzie wy mieszkacie u mnie poza wodą mineralną półki uginają się od towarów

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.10.2021
  GBP 5.4327 złEUR 4.5841 złUSD 3.9428 złCHF 4.2637 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama