Menu

Szef Heathrow: Obowiązek kwarantanny "dusi gospodarkę Wielkiej Brytanii"

Szef Heathrow: Obowiązek kwarantanny "dusi gospodarkę Wielkiej Brytanii"
Lotnisko na Heathrow odnotowało rekordowy spadek podróżnych. (Fot. Getty Images)
Szef lotniska Heathrow ostrzegł, że ograniczenia związane z koniecznością odbycia kwarantanny dla osób przybywających do UK z krajów takich jak Hiszpania czy Belgia 'duszą gospodarkę Wielkiej Brytanii'. Jednocześnie John Holland-Kaye ponownie wezwał brytyjski rząd, aby ten wprowadził obowiązkowe testy na Covid-19 na lotniskach.
Reklama

Tysiące miejsc pracy jest traconych, ponieważ Wielka Brytania jest odcięta od kluczowych rynków -  alarmuje John Holland-Kaye, szef lotniska London Heathrow.

Ostrzeżenie pojawiło się chwilę po tym, gdy Heathrow poinformował o spadku ruchu pasażerskiego w lipcu o rekordowe 88 procent. 

Rząd Wielkiej Brytanii wielokrotnie podkreślał wcześniej, że wprowadzenie testów na Covid-19 w żaden sposób nie rozwiąże problemu i nie spowoduje, że będzie można porzucić obowiązek kwarantanny.

John Holland-Kaye podkreślił, że zdecydowana większość pasażerów rezygnuje z podróży mając świadomość, że będzie musiała poddać się kwarantannie. 

Niedawno rząd ponownie nałożył konieczność odbywania kwarantanny na przyjezdnych z Hiszpanii, Luksemburga, Belgii, Bahamów i Andory. Pojawiły się doniesienia, że ​​mogą również obowiązywać ograniczenia w podróżowaniu z Francji oraz Polski.

Czytaj więcej:

Szef Heathrow: Dystans społeczny to kilometrowe kolejki do samolotów

Londyn będzie miał siódme lotnisko

UK: Podróżni z Belgii, Luksemburga i Chorwacji zagrożeni kwarantanną

  Komentarze
  • Lee
   13 sierpnia, 04:34

   Ale takie jest założenie koronościemy żeby dusić gospodarki

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.10.2020
  GBP 5.100 złEUR 4.619 złUSD 3.931 złCHF 4.311 zł

  Sport


  Sport

  Reklama