"Szczęsny bohaterem Juventusu". Polak uratował zespół

Wojciech Szczęsny uratował Juventus przed stratą bramek. (Fot. Getty Images)
Juventus Turyn, z Wojciechem Szczęsnym w bramce, wygrał w Rzymie z Lazio 2:1 w meczu 21. kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. 'Stara Dama' umocniła się na pozycji lidera rozgrywek i wyprzedza Napoli o 11, Inter Mediolan o 19 oraz AC Milan o 24 punkty.

Mistrzowie Włoch nie mieli na Stadionie Olimpijskim łatwego zadania, a Szczęsny kilkakrotnie uratował ich przed utratą gola. W 59. minucie skapitulował jednak po samobójczym golu Emre Cana.

Dopiero w ostatnim kwadransie Juventus się przebudził. W 74. minucie wyrównał Portugalczyk Joao Cancelo, a w 88. jego słynny rodak Cristiano Ronaldo, przedtem mało widoczny i nieskuteczny, wykorzystał rzut karny, ustalając wynik spotkania.

Piłkarze ze stolicy Piemontu jeszcze w tym sezonie nie przegrali, odnosząc 19 zwycięstw. W tabeli powiększyli przewagę nad Napoli, Interem i AC Milan, które w 21. kolejce zgubiły punkty.

Wczoraj rozczarował Inter, przegrywając na wyjeździe z Torino 0:1. Dzień wcześniej na stadionie San Siro AC Milan zremisował bezbramkowo z Napoli. W tym spotkaniu wystąpiło trzech Polaków: w wyjściowym składzie drużyny gości - Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik, a od 72. minuty w zespole gospodarzy debiutujący Krzysztof Piątek, który w środę podpisał 4,5-letni kontrakt. Zrobił dobre wrażenie, a "La Gazzetta Dello Sport" uznała go nawet za najlepszego piłkarza spotkania, przyznając notę 6,5 pkt.

Piątek zajmuje czwarte miejsce wśród najlepszych strzelców Serie A, z dorobkiem 13 bramek, a w czołówce jest także Milik - 11 trafień.

W 21. kolejce gole strzelali za to inni Polacy. W niedzielę Mariusz Stępiński zdobył bramkę dla Chievo Werona, ale jego zespół przegrał u siebie z Fiorentiną 3:4.

Dzień wcześniej do siatki trafił Karol Linetty, a jego Sampdoria Genua wygrała z Udinese 4:0. W barwach Sampdorii zagrali również Bartosz Bereszyński, a w samej końcówce Dawid Kownacki, zmieniając zdobywcę dwóch bramek Fabio Quagliarellę. Ten ostatni wpisał się na listę strzelców w 11. meczu ligowym z rzędu i z 16 trafieniami prowadzi w klasyfikacji strzelców.

O jedną bramkę mniej mają Ronaldo oraz Kolumbijczyk Duvan Zapata z Atalanty Bergamo.