Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Szarpanina w autobusie. "Kanar" usiadł na pasażerce

Szarpanina w autobusie.
Monitoring w autobusie w tym dniu nie pracował i nie zarejestrował zdarzenia. (Fot. Thinkstock)
Policja wyjaśnia zajście sprzed kilku dni pomiędzy kontrolerami biletów i cudzoziemką w autobusie miejskim w Bydgoszczy. Opublikowany w internecie film pokazuje fragment zajścia, w którym kobieta została przygnieciona przez kontrolera do podłogi.
Reklama

Rzeczniczka kujawsko-pomorskiej policji podisp. Monika Chlebicz poinformowała, że w czwartek o godz. 9:00 bydgoscy policjanci zostali wezwani do interwencji w autobusie miejskim linii 56, gdzie miało dojść do rękoczynów pomiędzy pasażerką a kontrolerami biletów. Kobieta jest obywatelką Stanów Zjednoczonych.

"Po przybyciu na miejsce policjanci zastali dwóch kontrolerów biletów, pasażerkę, kierowcę oraz świadków. Po wysłuchaniu relacji tych osób policjanci pouczyli zainteresowanych o możliwym trybie postępowania. Tego samego dnia do komisariatu policji Bydgoszcz-Szwederowo zgłosili się dwaj kontrolerzy biletów, którzy złożyli zawiadomienie o uderzeniu ich przez kobietę, a także uszkodzeniu kurtki i okularów" - podkreśliła rzeczniczka.

W autobusie był zamontowany monitoring. Policjanci zabezpieczyli urządzenie rejestrujące, ale wstępna analiza nagrań przeprowadzona przez specjalistów z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji wskazała, że w tym dniu urządzenie nie pracowało i nie zarejestrowało zdarzenia.

Policjanci dzisiaj rano pojechali do pasażerki autobusu, która oświadczyła, że rozważa złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na jej szkodę. Jednak nie chciała do razu złożyć zawiadomienia.

Funkcjonariusze zabezpieczyli również nagranie z internetu, przedstawiające fragment zajścia w autobusie. Prowadzone są też przesłuchania znanych świadków zdarzenia.

Policja zaapelowała do osób, które były świadkami zajścia w autobusie, w tym osób, które nagrywały je telefonami komórkowymi o kontakt osobisty lub telefoniczny z komisariatem Bydgoszcz-Błonie, który prowadzi postępowanie.

Z informacji mediów, które dotarły do świadków zdarzenia wynika, że cudzoziemka nie miała biletu, nie chciała jechać z kontrolerami na ostatni przystanek i starała się opuścić autobus. Pomiędzy kobietą i kontrolerami wywiązała się szamotanina. Pasażerka miała jednego kontrolera uderzyć w twarz.

Na portalu onet.pl zostało zamieszczone trwające niewiele ponad 2 min. nagranie komórką fragmentu zajścia w autobusie. Na filmie widać, jak kontrolerzy zagradzają kobiecie drogę, nie pozwalają jej wstać z siedzenia, jeden przyciska ją ciałem do siedzenia. W pewnym momencie, gdy pasażerka usiłuje wstać incydent przenosi się na podłogę pomiędzy siedzeniami. Kontroler przygniata kobietę, po czym przysiada na niej. Słychać jak pasażerowie wzywają kontrolerów żeby puścili kobietę.

 

  Komentarze


  • Fifty-fifty
   3 grudnia 2017, 18:37

   Kontrolerzy oskarżą pasażerkę o brak biletu, ona ich o molestowanie

  • Poszkodowany
   3 grudnia 2017, 20:58

   Kilka lat temu osobiscie bylam podobnie poszkodowana przez "kanarow" w tym miescie jak i w Toruniu. Tych ludzi nie powinno sie zatrudniac. Zero empatji, zero inteligencji, zero czlowieczenstwa w nich. Sa gorsi od zwierzat. Rovia wszystko by udowidnic ze jestes "pasazerem na gape" nawet jak masz skasowany nieczytelnie bilet. "Kanary" bydgosko-torunskie sa gorsze niz zwierzeta - sorry.

  • Gosc 042
   4 grudnia 2017, 04:16

   na kanałów biorą przecież osoby po wyrokach i więzieniach niestety wstyd mi za to moje miasto Bydgoszcz i całe województwo Kujawsko-Pomorskie Drodzy Obcokrajowcy omijajcie Kujawsko-Pomorskie jak najdalej bo tak będziecie traktowani.... Jak nauczą się normalnie porozumiewać po angielsku to może wtedy można myśleć o zapraszaniu obcokrajowców

  • Bobek
   4 grudnia 2017, 05:20

   Od kiedy kopia nagrania w internecie , może stanowić jako dowód w sprawie?? Polskie Smerfy nie znają się na prawie , brak podstaw , powinni się uczuć od kolegów z unii.

  • TCH
   4 grudnia 2017, 07:06

   Takie chamskie kanary to tylko w Polsce hahahahaha

  • Jas
   4 grudnia 2017, 08:24

   Colortowa zachowywała sie jak na zachodzie,wszystko im wolno,bardzo dobrze że utarli jej gebę,gdy by miała bilet to by do tego nie doszło.

  • Jaś
   4 grudnia 2017, 08:58

   Gosc 042- raczej nie gość tylko idiota.

  • THC
   4 grudnia 2017, 12:56

   Takie chamstwo i rasizm tylko w polsce kraju dresiarzy, cwaniaczkow i rasistow. Dlatego dumnie wyjezdzajac z polski, zaraz po starcie samolotu poszedlem do toalety, zeby zrobic smierdzacego kloca i sposcic na ten kraj! Spakowani?

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama