Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Szarapowa chce złota w Rio de Janeiro

Szarapowa chce złota w Rio de Janeiro
W Rio Szarapowa chce tylko złota (Fot. Getty Images)
Złoty medal igrzysk olimpijskich jest dla Rosjanki Marii Szarapowej marzeniem i motywacją do dalszej pracy. Ósma tenisistka rankingu WTA zapewniła, że chce wystartować w Rio de Janeiro i walczyć w Brazylii o zwycięstwo.
Reklama
Szarapowa, która 19 kwietnia obchodzić będzie 27. urodziny, wystąpiła w finale olimpijskim w Londynie. Musiała jednak uznać wyższość rakiety numer 1 ostatnich lat Amerykanki Sereny Williams.

"Poczekam jeszcze te dwa lat do Rio. Zdobycie mistrzostwa olimpijskiego to wielkie marzenie, które motywuje mnie do codziennej pracy. Bez niego trudno byłoby mi spędzać godziny treningów na korcie" - wyznała rosyjska tenisistka, popularna na całym świecie nie tylko z powodu wyników sportowych, ale i urody.

Urodzona w Niaganiu zawodniczka ma na koncie zwycięstwo w każdej imprezie Wielkiego Szlema: US Open (2006), Wimbledon (2004), Australian Open (2008), Roland Garros (2012).

W sierpniu 2005 r. była pierwsza w rankingu WTA. Niespełna pół roku później została umieszczona przez magazyn "Forbes" na czele listy najlepiej zarabiających sportsmenek na świecie.

W 2013 roku to samo wydawnictwo uznało ją najbardziej wartościową celebrytką Rosji, z zarobkami wynoszącymi 29 mln dolarów amerykańskich. Większość z nich to kontrakty reklamowe.
 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 15.10.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.295 złUSD 3.895 złCHF 3.900 zł

  Sport


  Reklama