Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

System rozpoznawania twarzy na IO w Tokio

System rozpoznawania twarzy na IO w Tokio
Igrzyska w stolicy Japonii odbędą się od 24 lipca do 9 sierpnia 2020 roku. (Fot. Getty Images)
W Tokio w 2020 roku po raz pierwszy na igrzyskach zostanie zastosowany system rozpoznawania twarzy, który wykorzystywany będzie na wszystkich arenach olimpijskich w celu zwiększenia bezpieczeństwa.
Reklama

Za opracowanie i wdrożenie systemu rozpoznawania twarzy odpowiedzialny jest japoński gigant na rynku telekomunikacyjnym i technologii informacyjnej firma NEC.

System wykorzysta układy scalone w identyfikatorach, aby automatycznie zweryfikować tożsamość osób wchodzących na 40 obiektów olimpijskich. Ponad 300 tys. sportowców i osób z obsługi imprezy będzie musiało przesłać swoje zdjęcia do bazy danych przed rozpoczęciem igrzysk w Tokio.

"Przy każdym wejściu osoby będą poddawany kontroli bezpieczeństwa. Obiekty w Tokio nie zawsze dysponują odpowiednio dużą przestrzenią do przeprowadzenia takich kontroli lub nawet do oczekiwania. Podczas tej imprezy spodziewamy się bardzo dużo ludzi, a pogoda będzie upalna. Dlatego zdecydowaliśmy się wprowadzić system rozpoznawania twarzy" - powiedział szef departamentu ochrony przy komitecie organizacyjnym Tokio 2020 Tsuyoshi Iwashita.

System nie będzie obsługiwał kibiców. Będzie przeznaczony dla sportowców, pracowników obsługi, wolontariuszy i przedstawicieli mediów, aby usprawnić ich poruszanie się po obiektach.

Igrzyska w stolicy Japonii odbędą się od 24 lipca do 9 sierpnia 2020 roku.

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama