Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Synoptycy alarmują: Do UK nadciąga huragan Callum

Synoptycy alarmują: Do UK nadciąga huragan Callum
W Wielkiej Brytanii może zrobić się bardzo wietrznie. (Fot. Getty Images)
Prognostycy z Met Office wypuścili dziś serię ostrzeżeń dla całego kraju w związku ze zbliżającym się załamaniem pogody w UK. W wielu miejscach pojawi się silny wiatr, a niektóre regiony narażone są na wystąpienie lokalnych podtopień.
Reklama

Żółte ostrzeżenia wydane przez synoptyków obowiązują od piątku 12 października i obejmują m.in. Irlandię Północną, Szkocję oraz południowo-zachodnią część Anglii. Meteorolodzy spodziewają się obfitych opadów deszczu oraz wiatru o prędkości do 130 km/h.

W najgorszym położeniu jest zwłaszcza Szkocja, Walia i Irlandia Północna - to właśnie tam uderzy huragan. Zanim dotrze do pozostałych regionów, zdąży już osłabnąć, ale wciąż przyniesie ze sobą opady deszczu.

Jak ostrzegają eksperci od pogody, w gotowości powinny pozostać zwłaszcza firmy z branży energetycznej, ponieważ można spodziewać się zniszczonych słupów, co z kolei doprowadzi do przerw w dostawach prądu.

Mieszkańcy Londynu mogli dziś cieszyć się wyjątkowo wysoką jak na tę porę roku temperaturą - słupki rtęci pokazały 24 st. C. Od jutra w stolicy pojawią się jednak deszcze, które mogą potrwać nawet do wtorku. Wyjątkiem będzie sobota, kiedy może być bezchmurnie.

Temperatury w stolicy zatrzymają się w okolicach 20 stopni do soboty włącznie. W niedzielę spodziewane jest znaczne ochłodzenie z temperaturami w okolicach 14-15 st. C.

Synoptycy zapowiadają silne opady deszczu. (Fot. Getty Images)

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.06.2019
  GBP 4.777 złEUR 4.255 złUSD 3.773 złCHF 3.791 zł

  Sport


  Reklama