Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Syn Ahonena w fińskiej kadrze skoczków

Syn Ahonena w fińskiej kadrze skoczków
Ahonen junior został zgłoszony jako piąty skoczek fińskiej reprezentacji i oficjalnie jest rezerwowym. (Fot. Facebook/Mico Ahonen)
Mico Ahonen, 17-letni syn słynnego skoczka Janne Ahonena, został powołany do kadry Finlandii na mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w austriackim Seefeld, które rozpoczną się 20 lutego - ogłosiła wczoraj krajowa federacja.
Reklama

Ahonen junior został zgłoszony jako piąty skoczek fińskiej reprezentacji i oficjalnie jest rezerwowym. Jednak, zdaniem trenera kadry Lauriego Hakoli, swoim poziomem dorównuje innym.

Fińscy dziennikarze przypominają, że Mico Ahonen nie ma jeszcze punktów zdobytych w zawodach Pucharu Świata czy Pucharu Kontynentalnego, ale nie jest to przeszkodą w starcie w MŚ.

”Sam uważałem, że tak może być, ale potwierdziłem to u Waltera Hofera podczas zawodów w Lahti” - przyznał trener Hakola w rozmowie z dziennikiem "Ilta-Sanomat".

Wcześniej do składu męskiej reprezentacji wybrani zostali Antti Aalto, Andreas Alamommo, Eetu Nousiainen oraz Jarkko Maeaettae.

Według fińskiego selekcjonera Ahonen spełnił kryteria krajowej federacji – był piąty w rankingu, na podstawie którego dokonano wyboru reprezentantów.

Mico Ahonen, reprezentujący klub narciarski z Lahti, w tym roku reprezentował już kraj w mistrzostwach świata juniorów, które odbyły się w tej miejscowości w styczniu. Na skoczni normalnej w zawodach indywidualnych zajął wtedy 32. miejsce, a Finowie w zawodach drużynowych uplasowali się na 10. miejscu.

Najlepszy wynik Ahonen osiągnął w tym roku w Pucharze FIS w Zakopanem, plasując się na dużej skoczni na 20. i 14. miejscu. W tym sezonie startował też w grudniowych zawodach Pucharu Kontynentalnego w fińskiej Ruce, gdzie na dużej skoczni uplasował się 45. pozycji.

Młody Ahonen jest jednak aktualnym mistrzem Finlandii na małej skoczni. Przed MŚ w Seefeld (20 lutego – 3 marca) Finowie największe nadzieje medalowe pokładają w biegach narciarskich. W tym sezonie najlepszy fiński skoczek Antti Aalto zajmuje 20. pozycję w klasyfikacji generalnej PŚ. Pozostali kadrowicze są poza pierwszą "50".

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.09.2019
  GBP 4.861 złEUR 4.326 złUSD 3.912 złCHF 3.950 zł

  Sport


  Reklama