Sweden's Isak subjected to racist abuse during win over Romania

Isak był obiektem rasistowskich atakó podczas meczu z Rumunią w Bukareszcie. (Fot. Getty Images)
Sweden's Euro 2020 qualifying match against Romania was temporarily stopped after striker Alexander Isak was subjected to racist abuse in Bucharest. Real Sociedad's Isak, 20, received abuse after emerging as a 78th-minute substitute as visitors Sweden secured their place at Euro 2020 with victory.

Isak wiedział, że okrzyki skierowane były w jego kierunku, ale poprosił sędziego, by z tego powodu nie przerywał meczu. "Nie powinniśmy w żaden sposób dać się sprowokować tym idiotom" - stwierdził 20-letni piłkarz.

Po tym jak pod koniec piątkowego spotkania w Bukareszcie na murawę rzucono z trybun piłeczkę golfową, sędzia Daniele Orsato postanowił na kilka minut przerwać mecz.

"Takie zachowanie kibiców powoduje, że człowiek przestaje cieszyć się futbolem. Nie można przejść obok bez żadnej reakcji" - skomentował 28-letni gracz gości Emil Forsberg w szwedzkiej telewizji.

Ekipa "Trzech Koron" zakwalifikowała się już na Euro 2020.

To nie był pierwszy rasitowski incydent z udziałem rumuńskich kibiców. Wcześniej podobne zdarzenia miały miejsca w meczach z Hiszpanią (1:2) i Maltą (1:0).