Super League rebel Juventus loses 3-0 to Milan, drops to 5th

Golkiper "Starej Damy” wyczuł pomocnika Milanu i obronił rzut karny. Na niewiele się to jednak zdało... (Fot. Getty Images)
Juventus lost 3-0 at home to AC Milan on Sunday and dropped to fifth to leave its chances of qualifying for the Champions League in peril, on the same weekend that Juventus insisted on forging ahead with a European Super League competition that would guarantee it a spot among elite clubs.

Na boisku długo nic ciekawego się nie działo. Dopiero tuż przed przerwą prowadzenie gościom dał Brahim Diaz.

W drugiej połowie dominacja Milanu nie podlegała już dyskusji. W 58. minucie Szczęsny zdołał jeszcze uratować swój zespół broniąc rzut karny, który wykonywał Franck Kessie. W 78. minucie nie miał jednak nic do powiedzenia przy uderzeniu Ante Rebica. W 82. wynik ustalił Fikayo Tomori.

Mistrzostwo Włoch już zapewnił sobie Inter Mediolan. W Lidze Mistrzów zagrają jeszcze trzy kolejne drużyny. Atalanta Bergamo oraz Milan mają po 72 punkty. 70 zgromadziło Napoli, a Juventus 69.

W innym wczorajszym meczu Atalanta pokonała na wyjeździe Parmę 5:2, przez co gospodarze stracili szansę na utrzymanie w Serie A. Napoli natomiast już w sobotę wygrał ze Spezią 4:1, a jedną z bramek zdobył Piotr Zieliński.