Suarez makes history on Atletico Madrid debut with double and assist off the bench

Dla Urugwajczyka (po prawej) to był debiut marzenie. (Fot. Getty Images)
Luis Suarez made an immediate impact at Atletico Madrid by scoring two and setting up another as they trounced Granada 6-1 on Sunday.

Atletico, ze względu na krótszą przerwę letnią, dopiero w 3. kolejce przystąpiło do zmagań w La Liga i uczyniło z przytupem. Drużyna trenera Diego Simeone nie dała żadnych szans walczącej równolegle o awans do fazy grupowej Ligi Europy Granadzie, która w rodzimej ekstraklasie wcześniej odniosła dwa zwycięstwa.

Suarez, którego pozbycie się przez władze Barcelony skrytykował Lionel Messi, pojawił się na boisku w 70. minucie gry. Już po dwóch minutach idealnie podał do Marcosa Llorente, który w sytuacji sam na sam zdobył czwartą bramkę dla gospodarzy. W 85. minucie to hiszpański pomocnik Atletico dośrodkował na głowę Urugwajczyka, który strzałem w tzw. długi róg zaliczył premierowe trafienie w barwach stołecznej ekipy.

W doliczonym przez arbitra czasie gry Urugwajczyk popisał się skuteczną dobitką po własnym strzale w słupek. To jego 148. i 149 gole w La Liga. "Idealny debiut i dwa gole Suareza na Wanda Metropolitano" - napisała tuż po ostatnim gwizdku sędziego "Marca".

Suarez zwrócił uwagę na przyjęcie przez nowych kolegów i atmosferę w drużynie.

"Przyjęto mnie w Atletico spektakularnie, atmosfera jest świetna, od początku doskonale się czuję w szatni, co ma przełożenie na boisko. Z debiutu jestem oczywiście zadowolony i mam nadzieję, że takich momentów będzie więcej, choć sezon jest długi i nie zawsze wszystko będzie się udawać" - przyznał urugwajski napastnik, który podkreślił, że nie chce komentować transferu z Barcelony, ale jest przekonany, że ten klub znalazł się w sytuacji, w której potrzebuje dużej zmiany.

Strzelecki festiwal w Madrycie już w dziewiątej minucie rozpoczął Diego Costa, a niedługo później Saul zmarnował rzut karny. Dwie minuty po przerwie na 2:0 podwyższył argentyński pomocnik Angel Correa, a 65. do siatki gościł piłkę posłał Portugalczyk Joao Felix.

W końcówce autorem honorowego trafienia dla gości był Jorge Molina. "Atletico w imponującym stylu rozpoczęło sezon, po którym sobie dużo obiecuje. Popis Felixa, dublet Suareza, bramka Costy i bardzo dobra postawa w defensywie rozbudziły apetyty" - podsumowała "Marca".

W sobotę Real Madryt wygrał na wyjeździe z Betisem Sewilla 3:2. Broniący tytułu stołeczny zespół rozegrał drugi mecz w sezonie i odniósł pierwsze zwycięstwo. Zdecydował o tym gol z rzutu karnego obrońcy i kapitana Sergio Ramosa w 82. minucie.