Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Studenci z UK chcą drugiego referendum

Studenci z UK chcą drugiego referendum
Studenci chcą mieć ostatnie zdanie w sprawie warunków wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. (Fot. Getty Images)
Zrzeszające ponad milion osób organizacje studenckie z Wielkiej Brytanii chcą przeprowadzenia drugiego plebiscytu w sprawie opuszczenia Unii Europejskiej. 'Nie chodzi o to, aby podważać skutki demokracji, ale aby dać ludziom szansę na decyzję, kiedy już wiedzą, co oznacza Brexit' - motywują młodzi ludzie.
Reklama

Reprezentanci 60 organizacji studenckich w specjalnym liście do brytyjskich parlamentarzystów zaapelowali o przeprowadzenie kolejnego referendum w sprawie Brexitu. Młodzi ludzie obawiają się, że wyjście Zjednoczonego Królestwa z Unii będzie mieć katastrofalny wpływ na ich przyszłość.

W liście żaków przeczytać można między innymi, iż obecny rok jest inny niż 2016, w którym przeprowadzono plebiscyt. "Przede wszystkim zwolennicy Brexitu nie dotrzymali swoich obietnic z kampanii, a ludzie teraz dopiero dostrzegają, co w praktyce będzie oznaczać rozwód z Unią”.

Pismo do posłów zostało zainicjowane przez grupę studentów z For our Future’s Sake (FFS), którzy chcą wyrazić swoją opinię i wpłynąć na polityków. FFS uważa, że młodym ludziom z UK będzie lepiej, jeśli kraj nie opuści Unii.

Badania przeprowadzone przez uczelnię London School of Economics wskazują, że w czerwcowym referendum w 2016 roku udział wzięło 64 procent osób w wieku od 18 do 24 lat, z których 70 procent opowiadało się za pozostaniem w Zjednoczonej Europie.

"Biorąc pod uwagę fakt, że 750 000 młodych ludzi kończy 18 lat każdego roku, uczciwe byłoby, aby mieli coś do powiedzenia. To oni będą musieli żyć najdłużej z efektami wszelkich zmian, które niesie ze sobą Brexit. Podpisałam ten list, ponieważ chcę, aby cała Wielka Brytania - w tym młodzież - miała głos w sprawie ostatecznego porozumienia. Tym razem wiedzielibyśmy, na co głosujemy. Chodzi o zapewnienie otwartej i uczciwej demokracji. Prosimy tylko o uczciwe zapewnienia pokrywające się z prawdziwymi informacjami” - zaznaczyła Ellie Keiller z University of Birmingham.

Czy dojdzie do kolejnego plebiscytu dotyczącego Brexitu? (Fot. Getty Images)

 

  Komentarze


  • Czytelnik anonimowy
   16 maja, 09:19

   mogą sobie chcieć a czy wszyscy ci studenci mają paszporcik ??

  • Ludzie zrozumcie brexit
   16 maja, 10:11

   Nieudzcie sie czytalem pare dni temu polak napisal ze brexit to sciema niebedzie brexitu gdzie on zyje uk tak napisal uk to morze niema slonca I Oceanuw polski hleba itp doktor musi mu pomuc z szacunkiem do horych

  • Robi
   16 maja, 10:25

   UK juz nie jest mile widziane w UE polityka w londynie jest glodna i prowadzaca do nikad obserwuje ten upadajacy kaj od 15 lat wszystcy emigranci beda uciekac ze wzgledu na rosnace ceny juz brakuje rak do pracy.

  • Robi
   16 maja, 10:25

   UK juz nie jest mile widziane w UE polityka w londynie jest glodna i prowadzaca do nikad obserwuje ten upadajacy kaj od 15 lat wszystcy emigranci beda uciekac ze wzgledu na rosnace ceny juz brakuje rak do pracy.

  • Gross Major
   16 maja, 10:48

   Ja nawet nie wierze, nie słucham i nie czytam wiadomości Sky News i BbC bo bzdury z trzeciego Świata.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama