Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

"Striptiz za karę" tradycją norweskiego klubu

"Striptiz za karę" tradycją norweskiego klubu
Tradycja klubu ma już osiem lat i ma na celu zapełnienie hali. (Fot. Thinkstock)
Najlepszy norweski klub hokejowy Valerenga Oslo przeprowadził pierwszy otwarty trening inaugurujący sezon. Według wieloletniej tradycji, jego kulminacyjnym punktem były rzuty karne, podczas których zawodnicy, którzy nie zdobyli gola, musieli zdejmować części strojów.
Reklama

Publiczność, głównie kobieca, wpadła w euforię kiedy reprezentant Norwegii Viliam Stroem nie był w stanie trafić do bramki i swoje ostatnie karne wykonywał ubrany już tylko w łyżwy i czarne getry do kolan. Rywalizował na zmianę z drugim hokeistą Petterem Groenstadem, który też ani razu nie trafił do bramki i na lodowisku przebywał nago.

„To był hokej w wydaniu netto, który doprowadził żeńską część publiczności w hali Jordal do amoku” - skomentował dziennik „Dagbladet”. Zdjęcia brodatego Stroema, który jest idolem Norweżek, najeżdżającego na bramkę nago obiegły całą skandynawska prasę.

Hokejowy striptiz nie dotyczy bramkarzy, którzy grają ubrani do końca, lecz zawodnicy muszą się rozbierać. Tradycja klubu ma już osiem lat i ma na celu zapełnienie hali.

„Za każdym razem trybuny są pełne, pomimo płatnego wejścia do hali, jednak kibice zawsze otrzymują show, za który zapłacili” - wyjaśnił Espen Knudsen, były legendarny zawodnik Valerengi i gwiazda NHL, obecnie komentator i dyrektor sportowy klubu.

Stroem przyznał, że przy takim dopingu publiczności domagającej się głośno zdejmowania kolejnych części stroju koncentracja jest właściwie niemożliwa: "Nie trafiałem do bramki zarówno w pełnym stroju, jak i później już bez niego, ale ostatniej części ubrania, czyli łyżew już nie mogłem zdjąć, ponieważ są jednak potrzebne do jazdy na lodzie”.

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.08.2019
  GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

  Sport


  Reklama