Menu

Strajk na kolei w UK: Przepychanki, potężne kolejki i "kompletne szaleństwo"

Strajk na kolei w UK: Przepychanki, potężne kolejki i "kompletne szaleństwo"
Niektórzy czekali na pociąg nawet kilka godzin. (Fot. Twitter/@notdaftcarol)
Kolejki sięgające 300 metrów, zatłoczone perony i wypchane po brzegi pociągi - tak wygląda pierwszy dzień strajków pracowników South Western Railway. Akcja protestacyjna ma trwać przez 5 dni.
Reklama

Tysiące osób, które dziś rano próbowały dojechać do pracy, czekały na pociąg nawet po kilka godzin. Kolejka pasażerów, sfilmowanych na stacji Surbiton w południowo-zachodnim Londynie, sięgała ok. 300 metrów.

Adam Neal-Jones, relacjonował w rozmowie z "Metro",  że kazano mu "wrócić na stację po godz. 11:00", kiedy sytuacja trochę się uspokoi. Mimo upływu kilku godzin, w Surbiton wciąż panował chaos, a mężczyźnie nie udało się dostać do żadnego pociągu. "To kompletne szaleństwo" - podsumował Neal-Jones.

Podróży jak z koszmaru doświadczyła dziś m.in. Gabriella Maria, która jechała z Farnborough Main do London Waterloo. Zwykle 30-minutowa podróż zajęła jej godzinę, a wypełniony po brzegi pociąg i panujący dyskomfort sprawiły, że niektórzy podróżni stali się bardzo nerwowi.

"W Woking było dziwne zamieszanie. Wagony były już przepełnione, a ludzie i tak próbowali do nich wsiąść za wszelką cenę. Krzyczeli, żeby inni przesunęli się w głąb, a kiedy to nie było możliwe, zaczęli rzucać agresywnymi komentarzami" - relacjonowała Maria w rozmowie z "Metro" .

Strajk związkowców RMT, zrzeszającego m.in. pracowników South Western Railway (SWR), ma potrwać przez pięć dni. Spór dotyczy straży kolei, która pilnuje bezpieczeństwa w pociągach.

Pasażerowie, którzy chcą skorzystać z usługi kolejowej, która obejmuje pociągi do London Waterloo, muszą być przygotowani na to, że ich pociąg zostanie odwołany lub opóźniony. 

  Komentarze
  • Podroznik
   19 czerwca, 08:29

   Ach ten londynski bajzel 😁

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 06.12.2019
  GBP 5.053 złEUR 4.272 złUSD 3.850 złCHF 3.896 zł

  Sport


  Reklama