Menu

Strajk klimatyczny: Minister chce usprawiedliwiać nieobecności uczniów

Strajk klimatyczny: Minister chce usprawiedliwiać nieobecności uczniów
Kulminacja młodzieżowych strajków klimatycznych spodziewana jest w najbliższy piątek. (Fot. Getty Images)
Włoski minister oświaty Lorenzo Fioramonti zachęcił dyrekcje szkół w całym kraju do usprawiedliwienia nieobecności uczniów, uczestniczących w piątkowych strajkach klimatycznych. O wystosowaniu okólnika w tej sprawie poinformował w mediach społecznościowych.
Reklama

Minister wyjaśnił, że rozesłał okólnik w reakcji na prośby skierowane przez stowarzyszenia zaangażowane w działalność na rzecz ochrony środowiska. Jak poinformował, zachęcił dyrekcje szkół, by "rozważyły usprawiedliwienie nieobecności uczniów w związku ze światową mobilizacją przeciwko zmianom klimatycznym".

"Tej batalii nie można odłożyć, bo jesteśmy prawdopodobnie ostatnim pokoleniem, które może jeszcze zmienić kurs Titanica i zapewnić przetrwanie gatunku ludzkiego na tej przepięknej planecie" - podkreślił minister w liście do dyrektorów szkół.

Przypomniał, że tydzień od 20 do 27 września jest poświęcony "uwrażliwieniu na tę tematykę w wymiarze międzynarodowym". Zaznaczył, że kulminacja inicjatyw nastąpi w najbliższy piątek, a będą w nich uczestniczyć także liczni uczniowie we Włoszech, zainspirowani przesłaniem nastoletniej szwedzkiej aktywistki Grety Thunberg.

Fioramonti: "Tej batalii nie można odłożyć". (Fot. Getty Images)

"Proszę was, zarówno jako minister, jak i jako ojciec dwojga wspaniałych dzieci, które będą musiały w przyszłości żyć na tym świecie, o zarezerwowanie czasu podczas lekcji w tym tygodniu na dyskusję i refleksje na temat zmian klimatycznych" - napisał Fioramonti.

Jego zdaniem, wszelkie inicjatywy dotyczące tej kwestii to "najważniejsza lekcja".

W wywiadzie telewizyjnym szef resortu oświaty, wywodzący się z antysystemowego Ruchu Pięciu Gwiazd, zastrzegł następnie, że nie do niego należy decyzja w sprawie usprawiedliwienia nieobecności i dlatego pozostawia ją szkołom. Jak dodał, wielu nauczycieli jest gotowych to zrobić.

Minister rozesłał list do dyrekcji szkół w dniu sesji klimatycznej ONZ w Nowym Jorku, w trakcie której wystąpiła Thunberg.

Czytaj więcej:

UK zapowiada zieloną rewolucję. Zero emisji CO2 do 2050 r.

Arktyka w ogniu. Ponad sto wielkich pożarów

UE głęboko zaniepokojona pożarami w Amazonii

Młodzież na całym świecie protestuje na rzecz klimatu

  Komentarze
  • Gość
   25 września 2019, 06:25

   Jakim trzeba być bydlakiem żeby wykorzystywać dzieci do rzekomej walki z globalnym ociepleniem .socjaliści wykorzystują nawet dzieci do swojej ochydnej propagandy ale nie ma się czemu dziwić Hitler też był socjalistą i też był okrutny.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 07.08.2020
  GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

  Sport


  Sport

  Reklama