Stoch tuż za podium w Lillehammer

Kamil Stoch zajął czwarte miejsce w Lillehammer. (Fot. Getty Images)
Kamil Stoch zajął wczoraj czwarte miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lillehammer. Wygrał Austriak Stefan Kraft, a liderem cyklu Raw Air pozostał drugi tego dnia Norweg Robert Johansson.

Na najniższym stopniu podium stanął Japończyk Ryoyu Kobayashi.

Dawid Kubacki został sklasyfikowany na ósmej pozycji, Jakub Wolny na 21., a Stefan Hula był 24. W drugiej serii zabrakło Piotra Żyły, sklasyfikowanego na 33. miejscu.

Turniej Raw Air odbywa się na skoczniach w Oslo, Lillehammer, Trondheim i mamucie w Vikersund. Zaplanowano cztery konkursy indywidualne i dwa drużynowe.

Do klasyfikacji generalnej cyklu pod uwagę będą brane są noty uzyskane we wszystkich tych zawodach, a także czterech seriach kwalifikacyjnych, zwanych prologami. Zwycięzca otrzyma 60 tysięcy euro.