Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Steward ze złamaną nogą po lądowaniu samolotu Ryanair

Steward ze złamaną nogą po lądowaniu samolotu Ryanair
Do zdarzenia doszło podczas lądowania na lotnisku Stansted. (Fot. Getty Images)
Bardzo pechowo zakończył się lot samolotem linii Ryanair dla jednego ze stewardów pracujących dla irlandzkiego przewoźnika. Mężczyzna ze złamaną nogą trafił do szpitala.
Reklama

Do zdarzenia doszło podczas lądowania na lotnisku Stansted. 

Członek załogi zauważył pędzący ku niemu wózek cateringowy, który na końcu z impetem wjechał w jego nogi. Mężczyzna próbował wstać, ale obrażenia okazały się na tyle poważne, że upadł na podłogę.

Gdy Boeing 737 wylądował na Stansted, zespół medyczny lotniska wyniósł rannego na noszach, a podróż stewarda zakończyła się złamaną nogą i pobytem w jednym z londyńskich szpitali.

Nie wiadomo, w jaki sposób wózek cateringowy wydostał się z kuchni, znajdującej się z tyłu samolotu. Przeprowadzona kontrola nie wykazała błędu w blokadzie bezpieczeństwa.

Ze śledztwa Air Accidents Investigation Branch (AAIB) wynika, że wina prawdopodobnie leży po stronie samego poszkodowanego. Mężczyzna, zamiast usiąść w tylnej części kabiny, znajdował się z przodu maszyny. Przepisy lotnicze wyraźnie stanowią, że podczas startu i lądowania załoga musi siedzieć na przydzielonych miejscach.

W czasie śledztwa wyszło też na jaw, że inny członek załogi został przez pilotów zaproszony do kokpitu, aby obserwować lądowanie.

Jak informuje "Metro", na pokładzie samolotu, który leciał z Kolonii, nie było pasażerów. Maszyna została wcześniej przekierowana do niemieckiego miasta z powodu złej pogody podczas podróży do Eindhoven.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama