Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

Stephen Curry will try his hand at a professional golf tournament

Stephen Curry will try his hand at a professional golf tournament
Czy Curry będzie równie dobry grając w golfa. (Fot. Getty Images)
One of the best basketball players in the NBA, the Golden State Warriors champion Stephen Curry will try his hand at professional golfers - he has been given a special invitation to play in the Hayward, California, Second Division tournament in the United States.
Advertisement
News available in Polish

Kalifornijski turniej Web.com Tour's Ellie Mae Classic odbędzie się w dniach 31 lipca - 6 sierpnia, a Curry - fan golfa - będzie uczestniczył w nim jako amator.

"Golf jest moją pasją od dawna. Spełniają się marzenia, bo zawsze pragnąłem zagrać z profesjonalistami. To będzie także okazja do promocji turnieju i działań charytatywnych na rzecz Warriors Community Foundation" - powiedział dwukrotny mistrz NBA (2105 i 2017).

29-letni zawodnik to dwukrotny MVP sezonu zasadniczego (2015 i 2016). W drugim przypadku otrzymał to wyróżnienie dziennikarzy jednogłośnie, co zdarzyło się pierwszy raz w historii. Warriors zakończyli wówczas sezon z bilansem 73 zwycięstw w 82 spotkaniach, poprawiając wynik Chicago Bulls (72-10) z legendarnym Michaelem Jordanem w składzie z sezonu 1995/96, ale w wielkim finale NBA ulegli Cleveland Cavaliers 3-4.

W tym roku mistrzowie z 2015 r. byli zdecydowanie lepsi od "Kawalerzystów" pokonując ich w walce o mistrzowskie pierścienie 4-1, jednak Curry nie został MVP ani sezonu zasadniczego, ani finałów. Pierwsze wyróżnienie przypadło jego koledze z zespołu Kevinowi Durantowi, a drugie zdobył Russell Westbrook z Oklahomy City Thunder. 

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 25.09.2018
  GBP 4.799 złEUR 4.294 złUSD 3.651 złCHF 3.777 zł

  Sport


  Advertisement