Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Starbucks otwiera toalety dla wszystkich. Nie musisz być klientem, aby z nich skorzystać

Starbucks otwiera toalety dla wszystkich. Nie musisz być klientem, aby z nich skorzystać
Przełomowa decyzja giganta na rynku kawiarni. (Fot. Getty Images)
Sieć kawiarni Starbucks podjęła dziś przełomową z punktu widzenia biznesu decyzję o udostępnieniu swoich toalet wszystkim chętnym. Przedstawiciele sieci mają nadzieję, że za ich ruchem podąży również konkurencja.
Reklama

"Dostęp do toalet to prawo, a nie przywilej" - poinformowali przedstawiciele Starbucksa. Począwszy od dziś, każdy będzie miał możliwość skorzystania z toalety bez konieczności kupowania czegokolwiek.

Do tej pory możliwość skorzystania z ubikacji zarezerwowana była wyłącznie dla klientów. Pracownicy sieci czasami przymykali oczy na próbujących obejść tę konieczność, ale nie zawsze było to możliwe. Wejście do toalet nieprzypadkowo umiejscowiono przy ladzie z kasami.

"Nie chcemy być publiczną ubikacją, ale jesteśmy pewni, że podjęliśmy właściwą decyzję" - poinformowano w oświadczeniu.

Od teraz, aby skorzystać z toalety bez zakupów, należy podejść do kasy i poprosić o kod do ubikacji. Pracownik Starbucksa otrzymał instrukcję, aby wydać go każdemu, kto o niego poprosi.

Zmiany obowiązują we wszystkich placówkach Starbucks na całym świecie.

Aby skorzystać z toalety, należy podejść do pracownika Starbucksa i poprosić o kod dostępu. (Fot. Getty Images)

 

  Komentarze


  • Dezer
   13 maja, 15:50

   Jak dla mnie to krzystanie z każdej toalety poza domem nie tylko nie jest przywilejem czy prawem ale koniecznością, gdyż nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń. Za każdym razem ogólnodostępna kloaka tak jakby mówiła zawstydzona: sorki men, ale tego przed tobą to był jego pierwszy raz. Tylko nieudolną próbą załatwienia się pierwszy raz w życiu wytłumaczyć się da to co człowiek tam zastanie. Idealnie pasują tutaj słowa: zostaw to miejsce w takim stanie jakim zastałeś, bo te aby je zostawić w takim stanie w jakim chciałbyś zastać są już nieaktualne.

  • Janos
   13 maja, 19:06

   Bardzo dobra wiadomość !!! Często korzystam z kolei a w holu dworca w Nottingham nie ma żadnej toalety !!! Są one dopiero na peronach po przejściu bramek sprawdzających bilety przed wejściem na perony.Obok dworca na Carrington Street jest kawiarnia tej sieci,ale raz miałem problem z obsługą w celu skorzystania z ich toalety.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.08.2018
  GBP 4.814 złEUR 4.311 złUSD 3.787 złCHF 3.813 zł

  Sport


  Reklama