Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Starbucks będzie wypożyczać kubki wielokrotnego użytku na lotnisku Gatwick

Starbucks będzie wypożyczać kubki wielokrotnego użytku na lotnisku Gatwick
Czy klienci docenią starania giganta? (Fot. Getty Images)
Klienci kawiarni na lotniskach generują ogromne ilości plastikowych odpadów i to właśnie z tym problemem chce walczyć Starbucks. Popularna sieciówka zamierza wypożyczać klientom lotnisk kubki, które będzie można oddać w specjalnych punktach przed wejściem na pokład samolotu.
Reklama

Możliwość wypożyczenia kubka wielokrotnego użytku pojawi się w trosce o klientów, dla których względy ekologiczne są bardzo ważne, a którzy nie chcą tracić miejsca w walizce na własne, przenośne naczynie.

Starbucks testuje obecnie rozwiązanie na lotnisku Gatwick. Po wypożyczeniu kubka i wypiciu kawy, będzie można go odstawić w jednym z kilku puktów - niektóre z nich ulokowano przed samym wejściem na pokład.

Na potrzeby projektu przygotowano w sumie 2 tys. kubków wielokrotnego użytku, aby zobaczyć, czy klientom spodoba się pomysł.

Sieć kawiarni szacuje, że każdego dnia "oszczędzi" tym samym 7 tys. plastikowych kubków. Jeśli pomysł się przyjmie, zostanie on wdrożony również na innych lotniskach. 

Lotnisko Gatwick twierdzi, że każdego roku przetwarza pięć z siedmiu milionów kubków używanych na lotnisku. Władze portu lotniczego pozytywnie odniosły się do pomysłu Starbucksa.

 

  Komentarze


  • Smakosz
   11 czerwca, 08:52

   niech jeszcze klienci Starbucks-a oddadzą przed wejściem do samolotu mocz po wypitej kawie w wydzielonym miejscu i będzie można odzyskać na nowo sprzedany produkt, BRAWO Starbucks!
   a swoją drogą ciekawe ile tych kubków wielokrotnego użytku Starbucks-a (co już brzmi obrzydliwie) zaginie podczas tego degustowania?

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.09.2019
  GBP 4.870 złEUR 4.340 złUSD 3.912 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama