Spurs rounding into postseason form during homestand

Zawodnicy San Antonio Spurs (Fot. Getty Images)
Similar scenarios resulted in the same dominating finishes for the San Antonio Spurs over their past two outings.

W ekipie Spurs skutecznie zagrali rezerwowi. To właśnie oni na początku ostatniej części gry, w niespełna trzy minuty, zapewnili swojemu zespołowi 10-punktowe prowadzenie. Łącznie zawodnicy z ławki zdobyli dla teksańskiej drużyny 51 punktów. Ich odpowiednicy w ekipie Clippers - tylko 20.

"Zwykle to Kawhi Leonard lub LaMarcus Aldridge odmieniają mecz. Tym razem dokonali tego rezerwowi i to dla nas bardzo miłe uczucie" - powiedział Manu Ginobili. Argetyńczyk w 16 minut zdobył 13 punktów.

Leonard i Aldridge uzyskali odpowiednio 20 i 17 pkt. Wśród pokonanych najlepszy był Chris Paul - 22 pkt.

W tabeli Konferencji Zachodniej Spurs, z bilansem 57 wygranych i 10 porażek, zajmują drugie miejsce. Clippers (42-24) są na czwartej pozycji.

Najsłabsza w lidze niezmiennie jest drużyna Philadelphia 76ers. Na koncie ma dziewięć zwycięstw i 58 porażek. Tym razem uległa na wyjeździe Brooklyn Nets 114:131. W barwach gospodarzy najlepszy mecz w karierze rozegrał Bojan Bogdanovic. 26-letni reprezentant Chorwacji zdobył 44 punkty.

"Mecz zacząłem od łatwych punktów po rzutach wolnych i kontratakach. Po pierwszej kwarcie zacząłem myśleć, że to może być moja najlepsza noc. Chciałem dobić do 50 punktów, ale kilka razy spudłowałem" - przyznał Bogdanovic.

Żaden zawodnik Nets nie rozegrał tak dobrego spotkania od czterech lat. 4 marca 2012 roku Deron Williams zdobył 57 pkt.