Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Sprawdź w internecie czystość kąpieliska

Sprawdź w internecie czystość kąpieliska
Oficjalny sezon kąpielowy w Polsce trwa od 1 czerwca do 30 września. (Fot. Getty Images)
Osoby, które planują wypoczynek nad wodą, mogą sprawdzić za pośrednictwem internetu czystość wody w polskich kąpieliskach morskich i śródlądowych. Ruszył specjalny wakacyjny serwis GIS.
Reklama

Serwis prowadzony przez Główny Inspektorat Sanitarny zawiera informacje o wszystkich kąpieliskach wyznaczonych uchwałami rad gmin. Aktualizacja serwisu odbywa się na bieżąco. Powstaje on na podstawie danych z wojewódzkich stacji sanitarno-epidemiologicznych.

Na stronie sk.gis.gov.pl znaleźć można, oprócz danych na temat czystości wody, także wiele innych przydatnych informacji dotyczących m.in. infrastruktury.

W uruchomionym w tym roku serwisie są informacje o 615 kąpieliskach. (Fot. Getty Images)

Zamieszczona jest też mapa z zaznaczonymi kąpieliskami oraz ich wyszukiwarka. Po wybraniu konkretnej lokalizacji wyświetla się komunikat dotyczący trwania sezonu kąpielowego dla danego kąpieliska. W przypadku już aktywnych kąpielisk, tzn. takich, w których sezon się już rozpoczął, możliwy jest odczyt pełnej informacji. W przypadku pozostałych dostępna jest informacja dotycząca planowanego startu sezonu kąpielowego. Szczegółowy raport pojawi się po jego otwarciu.

Informacje na temat wyników badań wody są na bieżąco wprowadzane w trakcie trwania sezonu kąpielowego, a pierwsza próbka pobierana jest na krótko przed jego rozpoczęciem. Próbki muszą być pobrane nie mniej niż czterokrotnie w sezonie funkcjonowania kąpieliska. Przerwa między badaniami nie może przekraczać miesiąca.

Oficjalny sezon kąpielowy w Polsce trwa od 1 czerwca do 30 września (w tych ramach czasowych sezony kąpielowe dla poszczególnych kąpielisk rozpoczynają się i kończą). W uruchomionym w tym roku serwisie są informacje o 615 kąpieliskach. 

 

  Komentarze


  • Mirek London
   5 czerwca, 06:15

   Portal dla Polakow w Londynie podaje informacje o kapieliskach w Polsce.....Podajcie jeszcze temperature wody w Noteci i stan wody w Zawichoscie !
   nIE MA TO JAK PROFESJONALIZM !

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.09.2019
  GBP 4.895 złEUR 4.342 złUSD 3.932 złCHF 3.950 zł

  Sport


  Reklama