Menu

Spotkanie państw UE, które najbardziej odczują "twardy Brexit"

Spotkanie państw UE, które najbardziej odczują "twardy Brexit"
Kraje UE chcą "przygotować się na potencjalne konsekwencje Brexitu na różnych szczeblach". (Fot. Getty Images)
Premier Belgii Charles Michel zaprosił na dzisiejsze popołudnie przedstawicieli kilku krajów UE, w tym Francję i Holandię, które mogą najbardziej bezpośrednio odczuć wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez umowy.
Reklama

Chodzi o "spotkanie koordynacyjne", aby "przygotować się na potencjalne konsekwencje Brexitu na różnych szczeblach (problemy celne, kontroli granic)" - podała w służba prasowa belgijskiego premiera.

"Wśród zaproszonych są przywódcy Francji, Niemiec, Danii i Holandii" - sprecyzował rzecznik prasowy premiera Frederic Cauderlier. Według belgijskiej prasy, na spotkaniu mają być też przywódcy Szwecji i Irlandii.

Spotkanie ma się odbyć dzisiaj o godz. 15:30 (czasu lokalnego) przed nadzwyczajnym szczytem UE w sprawie Brexitu, w którym wezmą udział szefowie państw i rządów "27" oraz premier Wielkiej Brytanii Theresa May.

Belgia twierdzi, że jej gospodarka może znacznie ucierpieć w przypadku wyjścia Wielkiej Brytanii z UE bez porozumienia.

Na nadzwyczajnym szczycie unijnym przywódcy "27" będą rozmawiać o propozycji premier Wielkiej Brytanii Theresy May opóźnienia wyjścia jej kraju ze Wspólnoty do 30 czerwca.

 

  Komentarze


  • Lindonist
   10 kwietnia, 12:59

   Tak na miejscu Francji obawiał bym się o granice tylko bardziej te południowe hehehehehe

  • Ed
   10 kwietnia, 21:04

   Francja boi sie o ich wina sery i inne produkty, belgia tez sporo sprzedaje do uk, tak jak kolandia czy niemcy. Mysle ze wlosi tez zaczna plakac .... bo teraz w londynie gdzie sie nie ruszysz to wlosi .....

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.10.2019
  GBP 4.967 złEUR 4.284 złUSD 3.850 złCHF 3.897 zł

  Sport


  Reklama