Menu

Spektakularny napad na lotnisku. Świadkami pasażerowie samolotu

Spektakularny napad na lotnisku. Świadkami pasażerowie samolotu
Do zdarzenia doszło na oczach pasażerów samolotu linii Austrian Airlines. (Fot. Wikipedia)
Sceny niczym z filmu akcji rozegrały się wczoraj na lotnisku w Tiranie w Albanii. Uzbrojeni napastnicy wdarli się na płytę lotniska i ukradli pieniądze, być może nawet ponad 2 miliony euro, które miały zostać przewiezione na pokładzie samolotu pasażerskiego do Wiednia.
Reklama

Zamaskowani i uzbrojeni złodzieje działali błyskawicznie i zdecydowanie. Podjechali autem do samolotu pasażerskiego linii Austrian Airlines, na pokład którego załadowywano właśnie transport pieniędzy. Napastnicy sterroryzowali bronią pracowników lotniska i konwojentów, po czym zabrali worki z gotówką i odjechali.

Po przejechaniu kilkuset metrów rabusie zostali ostrzelani przez policjantów, którzy próbowali zatrzymać samochód ze skradzionymi pieniędzmi. Złodzieje wyrzucili z auta na płytę lotniska ciało kolegi, który zginął od policyjnych kul. Pozostałym przestępcom udało się zbiec wraz z łupem.

Nie wiadomo, ile pieniędzy ukradli. Według albańskich mediów, może chodzić nawet o sumę ponad 2 milionów euro.

Spektakularny napad i ucieczka złodziei rozegrały się na oczach pasażerów, którzy znajdowali się już na pokładzie Airbus A-320, którym do Wiednia miały zostać przetransportowane także worki z pieniędzmi. Maszyna odleciała do stolicy Austrii z dwugodzinnym opóźnieniem.

Przestępczość, także zorganizowana, jest ogromnym problemem w Albanii, a władze tego kraju zupełnie nie radzą sobie z jej zwalczaniem. Agencja dpa przypomina, że trzy lata temu na lotnisku w Tiranie doszło do podobnego napadu rabunkowego.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.10.2019
  GBP 4.967 złEUR 4.284 złUSD 3.850 złCHF 3.897 zł

  Sport


  Reklama