Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Specjaliści: "Sprzedaż domu zajmuje obecnie 200 dni"

Specjaliści:
Sprzedaż domu w Irlandii w trwa zbyt długo. (Fot. Thinkstock)
Sfinalizowanie transakcji kupna-sprzedaży zajmuje obecnie w Irlandii 200 dni - przekazała organizacja Property Partners. Przyczyną opóźnień są problemy z umowami.
Reklama

“Procesy sprzedaży w Irlandii odbywają się w tak opieszały sposób, że jedna trzecia prywatnych transakcji nie dochodzi w ogóle do skutku. Niezbędne jest usprawnienie procedur, w celu poprawy ich wydajności i transparentności” - apelują działacze.

Zgodnie z obecnie funkcjonującymi procedurami prawnicy sprawdzają umowy dopiero po uzgodnieniu sprzedaży.

“Przez to ewentualne problemy wypływają na bardzo późnym etapie transakcji, co może prowadzić do jej zerwania po tygodniach, a nawet miesiącach negocjacji” - wskazuje prezes grupy Ronan Long.

Zdaniem działacza wymiana kontraktów na wcześniejszym etapie znacznie przyspieszyłaby cały proces, a także oszczędziła niepewności kupującym. Jako najlepszy model podaje ten stosowany przez internetowe platformy sprzedażowe, gdzie umowy wymieniane są jeszcze przed licytacją.

“Wprowadzenie takich radykalnych zmian na pewno spotkałoby się z oporem, ale naszym zdaniem, ze względu na zmieniające się potrzeby klientów, rynek sam to wymusi w niedalekiej przyszłości. Obecnie funkcjonujący system wywołuje zbyt wiele stresów u obu stron. Zmiana zasad pozwoliłaby oszczędzić połowę czasu” - podkreśla Long.

Wypowiedź organizacji zbiegła się w czasie z przewidywaniami Banku Centralnego, iż w ciągu najbliższych 2-3 lat zaczną spadać ceny nieruchomości w Irlandii. Tymczasem w ciągu ostatniego roku wzrosły one o 13%.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama