Spanish league: Barcelona draw, chance against Real

"Obie drużyny miały swoje momenty i szanse. Każda ze stron mogła strzelić trzeciego gola". (Fot. Getty Images)
The players of the Barcelona leader drew in San Sebastian with Real Sociedad 2: 2 in the exciting match of the 17th round of the Spanish league. If Real Madrid wins away from Valencia today, he will advance to first place.

Już przed tą kolejką było wiadomo, że "Dumę Katalonii" oraz "Królewskich" czeka w weekend trudne zadanie.

Wczoraj przekonała się o tym Barcelona, która nie zdołała zwyciężyć w San Sebastian. Gospodarze objęli prowadzenie w 12. minucie po rzucie karnym wykonanym przez Mikela Oyarzabala.

Wprawdzie pod koniec pierwszej i na początku drugiej połowy Katalończycy strzelili dwa gole (Francuz Antoine Griezmann i Urugwajczyk Luis Suarez), ale ostatnie słowo należało do przeciwników.

W 62. minucie bramkę - jak się okazało na wagę remisu - strzelił Alexander Isak, reprezentant Szwecji, która będzie rywalem Polski na Euro 2020 (podobnie jak Hiszpania).

W doliczonym czasie gry doszło do kontrowersyjnej sytuacji w polu karnym gospodarzy, gdzie po przepychankach z obrońcami Realem Sociedad upadł Gerard Pique. Sędzia nie zdecydował się podyktować "jedenastki" dla obrońców tytułu.

"Obie drużyny miały swoje momenty i szanse. Każda ze stron mogła strzelić trzeciego gola" - powiedział Griezmann.

Zespół z Kraju Basków przegrał siedem poprzednich meczów z Barceloną, ale w latach 2010-16 nie dał jej się pokonać na swoim stadionie ani razu.

Po wczorajszym remisie piłkarze z San Sebastian z dorobkiem 28 punktów zajmują czwarte miejsce w tabeli.

Prowadzi wciąż Barcelona. Katalończycy, dla których to był ostatni mecz przez zaplanowanym na 18 grudnia zaległym El Clasico, mają 35 punktów i o jeden wyprzedzają Real Madryt.

Podopieczni Zinedine'a Zidane'a dziś o godz. 20:00 (GMT) zmierzą się na wyjeździe z Valencią.

Gospodarze mają 26 punktów i są na ósmej pozycji. W ekstraklasie może nie zachwycają, ale będą podbudowani niedawnym awansem do 1/8 finału Ligi Mistrzów (po wyjazdowej wygranej 1:0 z Ajaksem Amsterdam).