Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Spadła liczba nowych sklepów w UK

Spadła liczba nowych sklepów w UK
Na brytyjskich ulicach powstaje coraz mniej nowych sklepów. (Fot. Getty Images)
Brytyjczycy otwierają coraz mniej nowych sklepów. W ubiegłym roku powstało najmniej punktów handlowych od siedmiu lat. Z centrów miast najszybciej znikają sklepy z obuwiem.
Reklama

Firma Local Data Company przeanalizowała pół tysiąca brytyjskich centrów handlowych w różnych miejscach w kraju. Z raportu wynika, że przy głównych ulicach brytyjskich miast powstało 4 083 nowych sklepów, a więc najmniej od 2010 roku – podaje BBC.

Ulice handlowe brytyjskich miast przechodzą przeobrażenie. W najszybszym tempie znikają stamtąd sklepy odzieżowe i te z obuwiem. Pojawia się za to coraz więcej salonów kosmetycznych, kawiarni, lodziarni oraz księgarni.

Eksperci uważają, że wiele sklepów odczuwa skutki konkurencji w postaci sprzedaży online. Konsumenci w sieci coraz chętniej kupują ubrania, wycieczki, a nawet szukają zakwaterowania – informuje BBC.

Likwidacja punktów handlowych rozkłada się nierównomiernie w całym kraju. Najgorzej pod tym względem wypada Londyn, gdzie tylko w zeszłym roku zamknięto 336 sklepów. Południowo-wschodnia Anglia straciła 185 punktów, a wschodnia Anglia - 184.

Biorąc pod uwagę regiony Wielkiej Brytanii – w Szkocji zamknięto 148 sklepów, w Walii 53. BBC nie podaje danych z Irlandii Północnej.

W UK powstaje więcej punktów usługowych niż sklepów z odzieżą. (Fot. Getty Images)

 

  Komentarze


  • THC
   17 kwietnia, 13:21

   Polskich tez. Spakowali sie pojechali. hue hue hue ;D

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.07.2018
  GBP 4.838 złEUR 4.327 złUSD 3.717 złCHF 3.720 zł

  Sport


  Reklama