Menu

South Korean skater Lee Seung-hoon faces 1-year ban over alleged assault of teammates

South Korean skater Lee Seung-hoon faces 1-year ban over alleged assault of teammates
Łyżwiarz bił dwóch kolegów z drużyny, gdy reprezentacja wyjeżdżała na międzynarodowe zawody. (Fot. Getty Images)
South Korea's skating body has decided to ban two-time Olympic speedskating champion Lee Seung-hoon for a year over allegations that he assaulted two teammates during several international competitions.
Advertisement
News available in Polish

31-latek, który uznał swą winę, może złożyć odwołanie do Koreańskiego Komitetu Olimpijskiego, gdyż kwestionuje długość kary. Lee to jeden z najbardziej rozpoznawalnych sportowców w Korei Południowej.

Łyżwiarz miał bić dwóch kolegów z drużyny, gdy reprezentacja wyjeżdżała na międzynarodowe zawody. Do tego typu występków miało dochodzić w hotelach i restauracjach w 2011, 2013 i 2016 roku.

Mistrzostwo w Pjongczangu w rywalizacji ze startu wspólnego (po raz pierwszy w historii rozegrano ten bieg) to drugi złoty medal olimpijski Lee, a piąty w karierze. W Vancouver wygrał w biegu na 10 000 m pokonując słynnego Holendra Svena Kramera.

W dorobku koreańskiego zawodnika są jeszcze trzy srebrne medale igrzysk (na 5000 m z Vancouver oraz w drużynie z Soczi 2014 i Pjongczangu). Na mistrzostwach świata na dystansach wywalczył cztery krążki, w tym jeden złoty, a w czempionacie w short tracku pięć, w tym dwa złote.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 18.10.2019
  GBP 4.967 złEUR 4.284 złUSD 3.850 złCHF 3.897 zł

  Sport


  Advertisement