Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

South Korean skater Lee Seung-hoon faces 1-year ban over alleged assault of teammates

South Korean skater Lee Seung-hoon faces 1-year ban over alleged assault of teammates
Łyżwiarz bił dwóch kolegów z drużyny, gdy reprezentacja wyjeżdżała na międzynarodowe zawody. (Fot. Getty Images)
South Korea's skating body has decided to ban two-time Olympic speedskating champion Lee Seung-hoon for a year over allegations that he assaulted two teammates during several international competitions.
Advertisement
News available in Polish

31-latek, który uznał swą winę, może złożyć odwołanie do Koreańskiego Komitetu Olimpijskiego, gdyż kwestionuje długość kary. Lee to jeden z najbardziej rozpoznawalnych sportowców w Korei Południowej.

Łyżwiarz miał bić dwóch kolegów z drużyny, gdy reprezentacja wyjeżdżała na międzynarodowe zawody. Do tego typu występków miało dochodzić w hotelach i restauracjach w 2011, 2013 i 2016 roku.

Mistrzostwo w Pjongczangu w rywalizacji ze startu wspólnego (po raz pierwszy w historii rozegrano ten bieg) to drugi złoty medal olimpijski Lee, a piąty w karierze. W Vancouver wygrał w biegu na 10 000 m pokonując słynnego Holendra Svena Kramera.

W dorobku koreańskiego zawodnika są jeszcze trzy srebrne medale igrzysk (na 5000 m z Vancouver oraz w drużynie z Soczi 2014 i Pjongczangu). Na mistrzostwach świata na dystansach wywalczył cztery krążki, w tym jeden złoty, a w czempionacie w short tracku pięć, w tym dwa złote.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 19.07.2019
  GBP 4.737 złEUR 4.259 złUSD 3.785 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Advertisement