Menu

Sondaż: Większość Brytyjczyków za Brexitem "wszelkimi środkami"

Sondaż: Większość Brytyjczyków za Brexitem "wszelkimi środkami"
54 proc. respondentów zgadza się, że "Johnson musi doprowadzić do Brexitu wszelkimi środkami". (Fot. Getty Images)
Większość Brytyjczyków uważa, że nowy premier Boris Johnson musi doprowadzić do wyjścia ich kraju z Unii Europejskiej 'wszelkimi środkami', nawet gdyby oznaczało to zawieszenie parlamentu - wynika z sondażu ComRes dla dziennika 'Daily Telegraph'.
Reklama

Johnson, który stoi na czele brytyjskiego rządu od 24 lipca, zapowiedział, że doprowadzi do Brexitu w wyznaczonym terminie do 31 października niezależnie od tego, czy do tego czasu uda mu się renegocjować porozumienie "rozwodowe" z UE. Wielu deputowanych parlamentu sprzeciwia się bezumownemu Brexitowi, którego nowy premier nie wyklucza.

Z opublikowanego wczoraj badania opinii publicznej wynika, że ponad połowa - 54 proc. - respondentów zgadza się ze zdaniem: "Boris Johnson musi doprowadzić do Brexitu wszelkimi środkami, w tym zawieszając parlament, jeśli okaże się to konieczne, aby uniemożliwić posłom zablokowanie Brexitu". Johnson nie wykluczył takiego rozwiązania - przypomina agencja Reutera.

Rządząca Partia Konserwatywna mocno zyskuje w ostatnich sondażach. (Fot. Getty Images)

46 proc. pytanych nie zgodziło się z tą deklaracją. Wyniki podano na podstawie odpowiedzi udzielonych przez 1 645 respondentów, po odrzuceniu odpowiedzi respondentów bez wyrobionego zdania w tej sprawie.

Ten sam sondaż wskazuje, że w ostatnim czasie o 6 punktów procentowych, do 31 proc., wzrosło poparcie dla rządzącej Partii Konserwatywnej, przy czym 27 proc. badanych zadeklarowało chęć zagłosowania na opozycyjną Partię Pracy. To wskazanie oparto na odpowiedziach 1 783 osób.

Wynik ten pokrywa się z wnioskami płynącymi z innych badań opinii, również pokazujących wzrost notowań torysów, odkąd Johnson na stanowisku premiera zastąpił Theresę May. 

  Komentarze
  • Olo
   13 sierpnia, 16:57

   I co na to powiedza orzelki ujadajace na tym forum Giertka i przyjaciele!!!!!!!!!!!!

  • Tom
   13 sierpnia, 17:55

   Co za bzdury sama propaganda , jak by chcieli to by wyszli jusz dawno a tak to mają Borysa Klauna , moped szoł dalej trwa .

  • Pire z dżemem
   13 sierpnia, 20:03

   większość czyli 888 z 1645

  • Ana
   13 sierpnia, 20:31

   Czy oni sa az tak ciemni, ze nie rozumieja jak skutki bedzie mial brexit? Nie bedzie juz weekendowych wypadow do Francji po winko i serki czy do Hiszpanii po absynt. Nie bedzie smacznych tuskaweczek hiszpanskich i innych smakolykow.

  • Jacek Sieprawski
   13 sierpnia, 21:18

   Spodobało się Brytyjczykom że zacieśnia więzy z USA .I bardzo dobrze.Mi to też się podoba.

  • Wyjazd z baru
   13 sierpnia, 22:27

   Myśle ze Anglia powinna już jutro wyjść z unii a najlepiej gdyby zrobiła to już w marcu tego roku nikt ich na sile nie trzyma do tej pory to oni prosili oborzefluzenie wiec papa

  • Ja Baran
   14 sierpnia, 01:50

   Naukowo można to wytłumaczyć w ten sposób:
   Be, bee, beer, beeer...

  • Patt
   14 sierpnia, 05:18

   Głupim narodem łatwo jest manipulować. Wystarczy spojrzeć na ich system edukacji. Są ludzie wykształceni - owszem, ale jaki procent? Spójrzcie na miejscowości na północ on Birmingham. Ciemnogrody.

  • Johny 5
   14 sierpnia, 09:52

   Imperium 2.0, po raz kolejny Wlk Brytania podbije dziewicze lady i wzbogaci sie niewymiernie. Razem z USA beda rzadzic swiatem ! Beda rzadzic planeta ziemia. Maja wplywy w Azji, Afryce, Kanadzie, USA. To te kraje wyznaczja tredy. Wlk Brytania powstanie i reszta Europy zobaczy jak to jest dobrze poza blokiem i bez tych eurokratow. UE sie rozpadnie a Wlk Brytania bedzie dalej Wielka. Dlatego tak sie nazywa bo oni sa wielcy.

  • Do Johny5
   14 sierpnia, 11:00

   Daj przepis na te miksture, ktora zazywasz. tez bym chcial po.......c tak.

  • Mestay
   14 sierpnia, 11:40

   Ta bo dzwonili tylko do ludzi z York gdzie w referendum było najwyższe poparcie dla brexitu 90 proc. To teraz im spadło hahaha. Propaganda nic więcej u mnie w pracy wszyscy co głosowali za zmienili zdanie już dawno

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.12.2019
  GBP 5.129 złEUR 4.275 złUSD 3.823 złCHF 3.892 zł

  Sport


  Reklama