Soczi 2014: Polka szósta w biathlonowym biegu masowym na 12,5 km

W poniedziałkowym biegu masowym na 12,5 kilometra najlepszy wynik wśród Polek osiągnęła Monika Hojnisz, która była szósta. Wygrała Białorusinka Daria Domraczewa, która sięgnęła po trzecie złoto w Rosji.
Wśród 30 startujących znalazły się trzy reprezentantki Polski: Monika Hojnisz, Weronika Nowakowska-Ziemniak i Krystyna Pałka, która miała status pierwszej rezerwowej, ale zastąpiła Niemkę Franziskę Preuss, która dzisiaj wycofała się z zawodów.

Hojnisz strzelała bezbłędnie i pokonała trasę w 36:20.5, tracąc 54,9 sekundy do zwyciężczyni. Drugie miejsce zajęła Czeszka Gabriela Soukalowa (35:45.8), a trzecie Norweżka Tiril Eckhoff (35:52.9).

Dwie pozostałe Polki również znalazły się w pierwszej dwudziestce - Pałka była 19., a Nowakowska Ziemniak - 20.