Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Śnieg na Wyspach. Stansted i Luton odwołują loty

Śnieg na Wyspach. Stansted i Luton odwołują loty
Tak wygląda dzisiaj lotnisko w Luton. (Fot. Twitter@mcalees)
Wszystkie połączenia z lotniska w Luton zostały dzisiaj wstrzymane. Podobnie jest w porcie lotniczym w Stansted. Powodem są opady śniegu, które sparaliżowały niemal całą Wielką Brytanię.
Reklama

Rano przedstawiciele lotniska Luton ostrzegali pasażerów, że opóźniona lub odwołana może być tylko część lotów.

Jednak o godz. 10:00 wydano oświadczenie, w którym poinformowano, że wszystkie połączenia lotnicze zostaną wstrzymane do godz. 11:30.  

"Operacje lotnicze zostały czasowo zawieszone. Przewiduje się, że będą wznowione o godz. 11:30. W sprawie szczegółowych informacji prosimy o kontakt z danym przewoźnikiem" - napisano na Twitterze. 

Podobnie jest na lotnisku Stansted. Samoloty nie są tam w stanie lądować i są przekierowywane do Liverpoolu.

To nie jedyne lotniska, które zostały dzisiaj sparaliżowane przez zimową aurę. Problemy mają także porty w Birmingham oraz East Midlands. Z dużymi opóźnieniami trzeba się liczyć też w przypadku Gatwick, Cardiff, Manchesteru i Heathrow.

Łatwego życia nie mają dzisiaj również kierowcy. Wiele brytyjskich dróg jest nieprzejezdnych. W Leicestershire przez śnieg utknęło tak wiele pojazdów, że podjęto decyzję o zamknięciu odcinka trasy M1.

 

  Komentarze


  • Roni
   10 grudnia 2017, 21:25

   Troszke sniegu i udaczniki nie wiedza co zrobic gdyby tak wszystkie panstwa skandynawskie dzialaly to nikt by nie latal przez pol roku bylem dzis na stansted cyrk cyrk!!!

  • Katarzyna
   10 grudnia 2017, 21:57

   Współczuję, tylko rodziną z dzieciakami to jest horror raz z przyczyn pogodowych nas przekierowali i cyrk nic nic nie wie

  • JA
   11 grudnia 2017, 11:32

   @Katarzyna: Współczuć można co najwyżej rodzinom z dzieciakami, a rodziną to się jest. Nie uczyli w gimnazjum odróżniania celownika liczby mnogiej od dopełniacza liczby pojedynczej?
   @Roni: Śnieg tu jest raz na 4 lata, więc jest to dla Anglików taka anomalia jak 40 stopniowe upały w Polsce - o ile pamiętam, w Polsce też wszystko siadło w czasie upałów, więc przyganiał kocioł garnkowi. Poza tym, w gimnazjum nie uczyli o przecinkach, kropkach i wielkich literach?

  • Mika
   12 grudnia 2017, 12:39

   Mądry ten co mieszka w kraju gdzie upały czy śnieh i lód są czymś normalnym. W Anglii nigdy nie wiesz na jaką pogodę trafisz. Rok temu śnieg w mojej miejscowości leżał tylko 2 godziny, więc nie rozumiem skąd określenie "udacznicy".... Ehh szkoda mi takich ludzi... Dzieci chociaż mogli ulepić bałwana !!!!

  • Monia
   12 grudnia 2017, 20:02

   Do JA: O Ile pamiec mnie nie myli a mam ja dobra to wzeszlym ROKU tez padal snieg a nie tak jak twierdzisz co 4lata. A co do gimnazjum tylko ta szkole najlepiej pamietasz ze wszystkich poprawiasz a moze warto spojrzec najpierw w lustro a nie komentowac wszystkich do okola

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2018
  GBP 4.841 złEUR 4.291 złUSD 3.670 złCHF 3.799 zł

  Sport


  Reklama