Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Sky News: May przegra głosowanie ws. Brexitu co najmniej 100 głosami

Sky News: May przegra głosowanie ws. Brexitu co najmniej 100 głosami
Czy Sky News ma rację? (Fot. Getty Images)
Brytyjska telewizja Sky News opublikowała dzisiaj analizę, która sugeruje, że rząd Theresy May przegra wieczorne głosowanie ws. projektu umowy wyjścia z Unii Europejskiej różnicą co najmniej stu głosów.
Reklama

Według wyliczeń stacji, swoje poparcie dla proponowanego tekstu porozumienia z Unią Europejską wyrazi co najmniej 220 posłów, a co najmniej 345 będzie przeciwko. 72 deputowanych zostało uznanych za niezdeklarowanych, których głos może zmienić się w ostatniej chwili.

W połowie stycznia Izba Gmin zagłosowała przeciwko proponowanemu przez rząd May projektowi umowy dotyczącej Brexitu. Przeciwko propozycji głosowało 432 posłów przy zaledwie 202 głosach poparcia. To była najwyższa porażka urzędującego premiera w historii brytyjskiego parlamentaryzmu.

Parlamentarzyści zagłosują ponownie nad przedstawionym tekstem dzisiaj wieczorem, krótko po godz. 19:00 czasu lokalnego. Komentatorzy spodziewają się ponownej porażki rządowego projektu, zważywszy że grupa eurosceptycznych torysów oraz wspierająca rząd północnoirlandzka Demokratyczna Partia Unionistów (DUP) nie poprą go w głosowaniu.

Jeśli deputowani nie poprą porozumienia, to jutro będą głosować nad tym, czy Wielka Brytania powinna zdecydować się na wyjście z UE bez umowy. W razie porażki również tego wniosku, kolejnego dnia, tzn. w czwartek, otrzymaliby szansę na poinstruowanie rządu, aby przedłużyć proces opisany w artykule 50. traktatu UE i w efekcie opóźnić Brexit.

Jeśli parlament nie poprze proponowanego przez rząd porozumienia lub opóźnienia Mrexitu, Wielka Brytania automatycznie opuści Wspólnotę bez umowy 29 marca.

 

  Komentarze


  • Pablito
   12 marca, 19:09

   A co to Mrexit?

  • Preczowski
   13 marca, 11:26

   Unia jest spoko. Mieszkam se tu. Buduje se tam. Dzieci robie. Kasa jest. Roaming. Konkurencja. Ryanair lata. Wiz nie trzeba. Oby nie doszło do brexita.

  • Lisek
   13 marca, 13:26

   W telewizj mowili ze rosnie grupa zwolennikow brexitow i pikietuja zeby UK wyszlo na 100% z uni pokazali samych dziadkow kturzy przed smiercia chca byv w swoim wlasnym kraju jakies zarty to identycznie jak w Polsce glosowqli mocherowe berety bo kaczynski sie z rydzykiem dogadal nikt nie mysli o mlodziezy ktora nie chodzi na glosowania bo sie tym nieinteresuje lub jest zamloda nikomu brexit nie sluzy a kto mysli inaczej to idiota unia powstala z najsilniejszych kraji i brytole byli od poczatku to my sie do nich pchalismy nie oni do nas

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.05.2019
  GBP 4.885 złEUR 4.311 złUSD 3.870 złCHF 3.834 zł

  Sport


  Reklama