Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Skwar i upał w UK. Tak ciepło jeszcze nie było

Skwar i upał w UK. Tak ciepło jeszcze nie było
Dobra pogoda zachęca do wypadów nad morze. (Fot. Getty Images)
Nad Wyspy dotarła długo wyczekiwana fala upałów znad Hiszpanii. Brytyjczycy chętnie korzystają z uroków dobrej pogody, organizując grille, zażywając słonecznych kąpieli czy spędzając czas w pubowych ogródkach.
Reklama

O tym, że słupki rtęci pokazały wysokie wartości, mieszkańcy Wysp mogli przekonać się już w weekend. W miejskich parkach pojawiły się tłumy ludzi, a wielu Brytyjczyków szukało schronienia w pobliżu budek z lodami czy ogródków piwnych.

Choć wielu z utęsknieniem czekało na nadejście fali upałów, eksperci od pogody ostrzegają, że wysokim temperaturom towarzyszy wiele zagrożeń. Specjaliści apelują, aby w związku z wysokim promieniowaniem UV nie opuszczać domu bez wcześniejszego zaaplikowania odpowiedniego kremu ochronnego. Proszą również, aby pamiętać jak ważne jest właściwe nawodnienie organizmu. 

To również bardzo trudny czas dla astmatyków i alergików - odnotowane obecnie stężenie pyłków w powietrzu jest najwyższe od dekady.

Najcieplejszym dniem w tym roku do tej pory był 29 kwietnia, kiedy w Londynie odnotowano 29,1 st. C. "Spodziewamy się, że przekroczymy tegoroczny rekord. W większości kraju będzie sucho i słonecznie, a temperatury będą wciąż rosnąć z każdym dniem. Słupki rtęci mogą pokazać 30 stopni już jutro, choć bardziej prawdopodobna wydaje się środa" - przekazała Sophie Yeomans z Met Office.

"Wysokie już stężenie pyłków również będzie wciąż rosło, co jest fatalną wiadomością dla alergików. Ma to związek z bardzo intensywnym pyleniem traw w tym okresie" - dodała.

Wysokie temperatury i bezchmurne niebo mają potrwać przynajmniej do niedzieli. Od przyszłego tygodnia może pojawić się lekkie ochłodzenie, któremu towarzyszyć będą opady deszczu.

Serwis "Metro" opublikował serię porad, co należy zrobić, aby ograniczyć złe samopoczucie wywołane wysokimi temperaturami. Poza regularnym nawadnianiem organizmu i szukaniem schronienia w działach z mrożonkami w supermarketach, eksperci sugerują jedzenie dużej liczby pikantnych przekąsek. "Nie bez powodu najostrzejsze jedzenie spożywa się w najgorętszych regionach świata" - zauważają specjaliści, zwracając uwagę, że pikantne produkty usprawniają proces pocenia się i pomagają ochłodzić organizm.

Sezon plażowy można oficjalnie można uznać za otwarty! (Fot. Getty Images)

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.01.2019
  GBP 4.877 złEUR 4.296 złUSD 3.769 złCHF 3.792 zł

  Sport


  Reklama